Стихійні лиха за 2020–2021 роки пов'язані з діяльністю людини

2 хв на прочитання13 Жовтня 2021, 10:06

13 жовтня — Міжнародний день зменшення небезпеки стихійних лих.

Стихійні лиха, такі як циклони, повені та посухи, зазвичай пов'язані між собою, і основною причиною того, що вони почастішали, є діяльність людини. Про це йдеться в доповіді ООН, пише Центр новин ООН.

У дослідженні, проведеному Університетом ООН, проаналізовані 10 різних стихійних лих, що сталися в 2020 і 2021 роках. Всі ці катастрофи відбулися в різних куточках земної кулі, і, здавалося б, між ними немає нічого спільного. Але експерти виявили, що всі вони взаємопов'язані.

Дослідження ґрунтується на висновках Міжурядової групи експертів зі зміни клімату, опублікованих 9 серпня, які заявили, що глобальне потепління пов'язане з діяльністю людини та відбувається з безпрецедентною швидкістю в останні дві тисячі років. Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш заявив, що ця доповідь не що інше, як сигнал тривоги для всього людства.

У документі наголошується, що за період 2020–2021 років відбулося кілька рекордних за своїми масштабами лих і катастроф, у тому числі пандемія COVID-19, морози, які завдали величезної шкоди американському штату Техас, лісові пожежі, які знищили майже 5 млн акрів тропічних лісів Амазонки, а також дев’ять сильних штормів у В'єтнамі — всього за сім тижнів.

У новій доповіді визначені три основні причини, які вплинули на більшість стихій: антропогенні викиди парникових газів, недостатнє управління ризиками стихійних лих і недооцінка екологічних загроз під час прийняття рішень.

У новій доповіді показано, що скорочення викидів шкідливих парникових газів може призвести до скорочення або пом'якшення наслідків багатьох різних типів лих, забезпечити захист біорізноманіття й екосистем у цілому.

До слова, діти у 2–7 разів частіше потерпатимуть від природних катаклізмів, ніж ми — дослідження.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: