Стоп рубкам лісу: чому зникають підсніжники

2 хв на прочитання02 Квітня 2020, 07:36
там, де ліс залишився, залишились і підсрніжники

Ще одна галявина провісників весни зникла разом із своїм лісом

Під Богуславом (Київська область) через рубку лісу знищено значне за площею місце зростання підсніжників. Про це GreenPost повідомила прес-служба Київського еколого-культурного центру (КЕКЦ).

«Рубки лісу – головна причина зникнення пролісків. Наші дослідження, проведені цієї весни (2020 рік) в Київській області показали, що підсніжник – дійсно рідкісна рослина. У всій Київській області зараз налічується всього 25-30 місць, де в лісі квітнуть ці ранньовесняні рослини. Це – все, більше їх ніде немає. На відміну, скажімо, від пролісків, конвалій або рясту, які в лісах ще поки зустрічаються», – розповіла GreenPost активістка КЕКЦ Олена Федорченко.

Ліс під Богуславом (колишній «колгоспний»), де недавно була проведена рубка, а потім посадка лісу, є характерним прикладом впливу рубок на підсніжники.

На титульному фото - ділянка поруч з рубкою, ліс ще є і підсніжники ще ростуть. На фото під цим абзацем – вирубка, де залишилися тільки окремі екземпляри квітів. В найближчі роки через зміну природних умов вони загинуть.

Довідково: підсніжники – багаторічні цибулинні рослини. В Україні зустрічаються три види підсніжника: звичайний, складчастий та Ельвеза. Усі три  – в Червоній книзі. Найбільш поширений – підсніжник звичайний. Причини зміни чисельності:Масове зривання на букети, переважно для продажу; викопування цибулин; рекреаційне навантаження; знищення місць, де ростуть, тобто – лісів.

Важливо знати: Гугл-перекладач невірно перекладає слово «подснежник» з російської як «пролісок». Правильна українська назва квітки – підсніжник. Пролісок – це інший вид ранньвесняних квітів.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: