- Головна
- Новини
- Еко
- Тварини & рослини
- Стала відома сума збитків, завданих рибному господарству браконьєрами
Стала відома сума збитків, завданих рибному господарству браконьєрами
У червні розпочався масовий нерест сома, лина, коропа
Рибпатрульні вилучили у порушників майже 6 тонн водних біоресурсів та 1,5 тисячі заборонених знарядь лову. Як йдеться у повідомленні "Держрибагентства", у червні розпочався масовий нерест сома, лина, коропа (сазана), а також продовжує нереститися сріблястий і золотий карась, і цей процес порційно триватиме протягом усього літа.
Водночас переважна більшість інших представників риб наприкінці травня – на початку червня завершили розмноження.
Для збереження біорізноманіття і захисту місць природних нерестовищ, Держрибагентством було встановлено весняно-літню нерестову заборону на лов водних біоресурсів.
"Попри це, браконьєри продовжували знищувати рибу, яка, йдучи на нерест стає вразливою і втрачає інстинкт самозбереження", - йдеться уповідомленні.
Зокрема, рибоохоронці Держрибагентства у травні провели понад 600 рейдів та викрили понад півтори тисячі порушень. Найбільшу кількість браконьєрів викрито у Черкаській, Київській, Вінницькій та Дніпропетровській областях.
За другий місяць нересту рибпатрульні вилучили у порушників майже 6 тонн водних біоресурсів та 1,5 тисячі заборонених знарядь лову. Сума збитків, завданих рибному господарству протягом місяця, склала понад 17 млн грн.