В атмосфері Землі за останні 17 років частка метану зросла на 9%, досягнувши рекордно високих значень. До такого висновку прийшли вчені, дослідження ких опублікував Environmental Research Letters, пише meteoprog.ua.
Стабілізація клімату в найближчі роки залишається недосяжною і причиною тому є антропогенна діяльність. Причому майже в рівній мірі на збільшення концентрації цього газу в повітрі впливають як викиди метану, пов'язані з виробництвом і використанням природного газу (40%), так і тваринницька галузь (60%).
За останні 17 років лідерами за викидами метану стали такі регіони, як Африка і Близький Схід; Китай; Південно-Східна Азія та Океанія. Європа була єдиним регіоном, де викиди, по всій видимості, зменшилися.
Кліматологи зробили прогноз: збільшення метану спричиняє парниковий ефект. Це означає, що до кінця 21-го століття середньорічна температура може вирости на 4,3 °C (у порівнянні з доіндустріальною епохою вона піднялася лише на 1,5 °C). Таке потепління спричинить танення полярних льодовиків і, як наслідок, підняття рівня світового океану на 10-20 м.
Нагадаємо, Африка розпадається на частини через утворення нового океану.