Догори
Дати відгук

США допоможе Україні розвивати технології малих атомних реакторів

Ця ініціатива є стратегічним кроком для досягнення глобальних кліматичних цілей

2 хв на прочитання17 Листопада 2024, 10:00
Технології малих атомних реакторів Технології малих атомних реакторів
Поділитись:

На полях кліматичної конференції COP29 у Баку США та Україна оголосили про запуск трьох нових проєктів у сфері малих модульних реакторів (ММР). Партнерство реалізовуватиметься в рамках програми FIRST (Foundational Infrastructure for the Responsible Use of Small Modular Reactor Technology - Базова інфраструктура для відповідального використання технології малих модульних реакторів). Про це пишуть у пресрелізі Міненерго. 

Ця ініціатива є стратегічним кроком для досягнення глобальних кліматичних цілей, регіональної енергетичної безпеки, економічного зростання та перспективи післявоєнного лідерства України у використанні передових ядерних технологій.

Програма передбачає реалізацію трьох взаємопов'язаних проєктів: будівництво пілотного заводу з виробництва чистого водню та аміаку (проєкт “Чисте паливо”), конверсію вугільних електростанцій на ММР (проєкт “Фенікс”) та розробку дорожньої карти декарбонізації сталеливарної промисловості за допомогою ММР (проєкт “Чиста сталь”).

"Україна пов’язує своє майбутнє з атомною енергетикою. Незважаючи на те, що наша країна пережила аварію на Чорнобильській АЕС і зараз стикається з безпрецедентними викликами у зв'язку з окупацією росією найбільшої в Європі атомної електростанції – Запорізької АЕС, ми продовжуємо рухатися вперед, модернізуючи наш нинішній атомний парк і реалізуючи наші плани щодо будівництва нових атомних генеруючих потужностей", - заявив міністр енергетики України Герман Галущенко у своєму онлайн-виступі.

Україна приєдналася до Декларації країн на COP28, взявши зобов'язання потроїти ядерні потужності до 2050 року. Це включає підтримку розробки та будівництва як великих енергоблоків, так і малих модульних реакторів для виробництва електроенергії та промислового застосування.

Проєкти реалізовуватимуться за участі провідних енергетичних компаній та науково-дослідних установ України та США. Технологія ММР має суттєві переваги перед традиційними АЕС завдяки модульному виробництву, легкому транспортуванню, підвищеному рівню безпеки та меншим початковим інвестиціям.

Нагадаємо, розвиток технології ММР розглядається як важливий елемент післявоєнного відновлення України, що сприятиме енергетичній безпеці та декарбонізації економіки. Програма FIRST забезпечить впровадження найвищих стандартів ядерної безпеки та нерозповсюдження під час реалізації цих проєктів.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Ілюстрація ритму серця. Зображення створено ШІ
Серце в ритмі музики — як улюблений темп пісень впливає на наше тіло під час тренувань
3 хв на прочитання13 хвилин тому
Зображення згенеровано ШІ
Волотиста гортензія — королева саду, що підкорює серця: топ-10 сортів для вашого маленького раю (ФОТО)
3 хв на прочитання5 годин тому
Ілюстрація з тварин силуети. Зображення створено ШІ
Казки природи: розвіюємо 20 міфів про тварин
7 хв на прочитання6 годин тому
Чи можна їсти морозиво щодня? 9 ризиків для здоров'я
Що буде, якщо їсти морозиво щодня: дієтологи попереджають про 9 ризиків для здоров'я
3 хв на прочитанняВчора
На Житомирщині чоловіка судитимуть за жорстоке побиття собаки молотком
1 хв на прочитанняВчора
Літня насолода на тарілці: готуємо холодний борщ по-українськи за 15 хвилин
1 хв на прочитанняВчора
Нашестя сарани на Одещині: поля в Болградському районі атакують шкідники
1 хв на прочитанняВчора
Незаконне створення водойм у заплаві річки Гедзилів Яр - відкрито кримінальне провадження
1 хв на прочитанняВчора