В Україні разом зі спекою почастішали випадки гострого харчового отруєння. З початку літа вже було зафіксовано отруєння шаурмою. Хто і як контролює заклади харчування та вуличну їжу в умовах війни? Як уберегтися влітку від отруєнь неякісними продуктами і стравами з них? Які небезпеки чатують на споживачів у сумнівних закладах харчування або в місцях стихійної торгівлі?
Про це в етері Українського радіо розповів начальник Головного управління Держпродспоживслужби в Києві Олег Рубан, пише «Суспільне».
Він зазначив, що сезон кишкових інфекцій пов'язаний із вживанням продуктів, які легко псуються через 30 хвилин при неправильному зберіганні.
"Якщо в будь-який харчовий продукт, правильно приготований, потрапляє патогенний організм, то тоді накопичується та критична маса, яка перетворює цю страву на отруту і цим викликає сильне харчове отруєння", — сказав Рубан.
Як вберегтися від отруєння:
Рубан порадив:
"Зараз в Україні є епідемія ботулізму. Багато людей самі готують і продають консервовану продукцію на ринках. Купувати треба тільки в офіційних місцях продажу, де такі продукти пройшли відповідний режим термічної обробки і мають показники безпеки", — наголосив він.
Які покарання чекають на продавців неякісної продукції
За словами Рубана, у зв'язку з воєнним станом сьогодні якість продукції не контролюється в плановому порядку.
Чиновник порадив споживачам у разі сумнівів щодо походження продуктів або щодо приготування звертатися на гарячу урядову лінію, КМДА чи Держпродспоживслужби.
"Держпродспоживслужба зобов'язана зреагувати на даний запит і розв'язувати це питання", — сказав Рубан.
Він зазначив, що столична ятка, в якій було отруєно кілька десятків людей, припинила свою роботу. Обладнання було демонтовано.
"Курячого м'яса, яке використовувалося в шаурмі, на даний час там вже немає. Тобто не реалізується в тих ятках і в тому місці", — сказав чиновник.
Довідка: сальмонельоз – це інфекційне захворювання, яке викликає бактерія роду Salmonella.
Джерело збудників – велика рогата худоба, свині, вівці, коні, свійська водоплавна птиця, кури, рептилії, коти, собаки, домашні гризуни. Переноситься сальмонела через брудні руки, слину, фекалії. Інкубаційний період триває від 6 годин до 2-3 діб.
Ботулізм – гостра токсикоінфекція, спричинена паличкою Clostridium botulinum, що є в неправильно приготованих консервах в домашніх умовах. Основним шляхом передачі захворювання є харчовий.