Як повідомляють в МОЗ, постраждалі отримують всю необхідну медичну допомогу та залишаються під наглядом лікарів. Спеціалісти Вінницького обласного центру контролю та профілактики хвороб перевіряють та досліджують усі можливі причини спалаху — від стихійних ринків до точок централізованого та децентралізованого водопостачання, забезпечують відбір зразків з навколишнього середовища та осередків захворювання. Зокрема, на лабораторне дослідження було відібрано 66 проб води (з громадських джерел питної води, приватних криниць, точок продажу питної води чи розподільчої мережі) — 53 з них вже перевірені та відповідають санітарним нормам.
Довідка
Гепатит А — це вірусне захворювання, що вражає печінку та може мати як легкий, так і тяжкий перебіг. Вірус гепатиту А передається внаслідок вживання забруднених харчів або води, через недотримання особистої гігієни, а також у сім’ях, коли інфікована людина готує їжу для всіх членів сім’ї.
Щоб запобігти передачі вірусу через харчові продукти:
— Не використовуйте воду з неперевірених джерел. Будь-яку не бутильовану воду слід обов’язково кипʼятити перед вживанням.
— Ретельне миття рук з милом і теплою водою після відвідування туалету, перед їдою і після контакту зі сміттям.
Інкубаційний період вірусного гепатиту А зазвичай триває 14–28 днів.
Серед найпоширеніших симптомів: слабкість, підвищена температура, діарея, блювота, жовтяниця.