Догори
Дати відгук

Спалах пневмонії у Китаї може бути результатом локдаунів, які там скасували пізніше, ніж в інших країнах — Голубовська

Ні про який новий збудник наразі не йдеться.

1 хв на прочитання04 Грудня 2023, 16:18
Китай, 2020 рік. Фото з соцмереж Китай, 2020 рік. Фото з соцмереж
Поділитись:

Імовірно, спалах пневмонії, переважно у дітей, що триває вже кілька місяців у Китаї, є результатом локдаунів, які там скасували пізніше, ніж в інших країнах. Таке припущення висловила лікар-інфекціоніст, професор та заслужений лікар України Ольга Голубовська.

Відомо, що наразі лише одна дитяча лікарня у Пекіні госпіталізує понад 9 000 дітей на день, працюючи на повну потужність.

Інфекціоніст наголошує, що ні про який новий збудник наразі не йдеться — захворювання зумовлені циркуляцією відомих патогенів (віруси грипу, респіраторно-синцитіальної інфекції (РСІ), SARS-CoV-2, мікоплазмоз тощо).

«Країни, які раніше послабили обмежувальні заходи, вже це тією чи іншою мірою проходили. Так, у США минулий сезон ознаменувався знаковим спалахом РСІ, спостерігалося одномоментне інфікування кількома вірусами, у зв'язку з чим відділення інтенсивної терапії були переповнені дітьми до 1 року. У нашій країні теж було зростання цього захворювання, але, на жаль, звичка ігнорувати належну діагностику та переводити інфекційні хвороби у неінфекційні (наприклад, обструктивний бронхіт) не дозволяє вести належний облік і сприяє внутрішньолікарняному поширенню інфекції, за який ніхто не несе жодної відповідальності», — говорить лікар.

Єдину можливу причину для хвилювань професорка, як і інші експерти, вбачає в можливості виникнення спонтанних мутацій вірусів внаслідок такої інтенсивної спільної циркуляції. Окрім того, спалах здебільшого локалізований на півночі Китаю, що має певне значення для поширення через подорожі.

«Загалом, поки що нічого екстраординарного», — підсумовує Ольга Голубовська.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.