Догори
Дати відгук

Перспектива голодної смерті, тестування й дезінфекція: Сіань потерпає від локдауну (ФОТО)

Китай може продовжити політику «нульового COVID» до завершення зимових Олімпійських ігор у лютому.

4 хв на прочитання30 Грудня 2021, 21:03
Співробітники в захисних костюмах проводять дезінфекцію навколо дзвіниці Сіань 26 грудня 2021 року.
VCG через Getty Images Співробітники в захисних костюмах проводять дезінфекцію навколо дзвіниці Сіань 26 грудня 2021 року. VCG через Getty Images
Поділитись:

Жителі одного з найбільших міст Китаю кажуть, що їм загрожує голодна смерть після заборони виходити на вулицю за їжею. Про ситуацію в Сіані (провінція Шеньсі) розповідає «Нью-Йорк пост».

Міська влада у понеділок повідомила 13 мільйонам жителів, що їм дозволено виходити з дому лише тоді, коли їх запросили взяти участь у новому раунді масового тестування на COVID-19 або для невідкладної медичної допомоги.

До введення суворих заходів по одному члену сім'ї один раз на два дні дозволялося купувати їжу.

Вид з повітря на майже порожню дзвіницю Сіань після того, як Сіань ввів загальноміський карантин, щоб зупинити поширення епідемії COVID-19

Керівники Сіаня сказали, що людям із «низького ризику» буде дозволено купувати товари першої необхідності після завершення тестування за умови негативних результатів.

У вівторок Сіань зафіксував 175 нових випадків, оскільки Китай продовжує свою політику «нульового COVID».

Учитель, що стоїть поза зоною ізоляції, стежить за тим, як пацієнт із COVID-19 здає Національний післядипломний іспит 2022 року в сіаньській лікарні. VCG через Getty Images

Жителі Сіаня звернулися до соцмереж, щоб покликати на допомогу, заявивши, що вони голодують, і попросили сусідів надати їм товари.

«Я ось-ось помру з голоду. Немає їжі, мій житловий комплекс мене не випускає, і в мене закінчується локшина швидкого приготування... будь ласка, допоможіть!» — написав один корстувач Weibo, китайському еквіваленті Facebook.

«Я не хочу більше чути про те, як усе добре. Що з того, що запасів багато — вони марні, якщо ви насправді не дасте їх людям», — сказав інший.

Минулого четверга в Сіані було введено обмежувальні заходи, коли масове тестування показало, що один хворий, повернувшись із Пакистану, уникнув карантину, поширюючи вірус.

Цього місяця у Сіані зафіксовано 810 випадків COVID, що є найбільшим спалахом в Китаї з моменту появи вірусу в Ухані.

Це найбільше в Китаї блокування населення з моменту блокування Уханя на початку 2020 року, що вплинуло на 11 мільйонів людей.

Міських працівників відправили в неділю для дезінфекції громадських місць, а місцевих жителів попередили, щоб вони нічого не торкалися, поки хімікати не встигнуть розійтися.

Медичний працівник проводить ПЛР-тест у приватній клініці просто неба, 27 грудня 2021 року в Пекіні, Китай. Getty Images

У понеділок ввечері обмеження були посилені, оскільки розпочався п’ятий раунд масового тестування.

Поки що тестування показало, що випадки поширені по місту та вікових групах, що викликало побоювання, що фактична кількість випадків може бути набагато вищою, ніж просто виявлені.

У понеділок також зупинили транспортні засоби на дорогах, якщо вони не призначені для боротьби з вірусом або є загроза здоров’ю людей.

Усім, кого спіймають на порушенні правил, загрожує 10 діб утримання під вартою та штраф у 500 юанів (78 доларів).

Усім, хто не дотримується правил під час масового тестування, також загрожує затримання та штраф.

Вірусолог з Університету Гонконгу Донгян Цзінь сказав, що масова дезінфекція громадських місць здається непотрібною, враховуючи низький ризик зараження людей COVID-19 із відкритих поверхонь або з повітря, коли на вулиці так мало людей.

Хоча в Китаї зафіксовані випадки зараження варіантом Omicron, який вважається набагато заразнішим, ніж Delta, усі вони були пов’язані з подорожами і ще не зазнали внутрішнього спалаху останнього варіанту.

Вважається, що Китай продовжить свою політику «нульового COVID» принаймні до завершення зимових Олімпійських ігор, які мають відбутися в Пекіні в лютому.

Ми вже писали про Сіань в облозі: жителі панікують, бо закінчуються їжа та ліки (ВІДЕО), а також розповідали, що у Китаї порушників карантину публічно соромлять і принижують (ВІДЕО).

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.