Пʼятниця, 10 Липня 2020
Догори
Дати відгук

Сотні тисяч кубометрів отрути можуть опинитись у Сіверському Дінці

В разі прориву дамби здохне уся живність у р. Кривий Торець

1 хв на прочитання06 Березня 2020, 15:42 357
Інкор змушене проходити тривалу процедуру погодження безпечного доступу до своїх об’єктів із декількома відомствами Інкор змушене проходити тривалу процедуру погодження безпечного доступу до своїх об’єктів із декількома відомствами
Поділитись:

Чотириста тисяч кубометрів відходів фенольного заводу знаходяться у відстійнику біля смт. Новгородське Донецької обл. безпосередньо в "сірій" зоні за 2,7 км від лінії зіткнення.

"В разі прориву дамби хвостосховища, яка була частково пошкоджена внаслідок обстрілів, здохне уся живність у річці Кривий Торець. Отрута потрапить й у Сіверський Донець, вода якого використовується для питного водопостачання Донецької та Луганської областей", – ексклюзивно  для GreenPost прокоментувала ситуацію експерт ОБСЄ Ірина Ніколаєва.

Як  повідомлял GreenPost, попри необхідність ремонту, бойовики не дають постійного доступу до об’єкту та кар’єру глини, яка потрібна для зміцнення дамби.

Через військові дії поблизу накопичувачів, "Інкор" змушений проходити тривалу процедуру погодження безпечного доступу до своїх об’єктів із декількома відомствами.

Так, у 2017 р. підприємство отримало дозвіл на проведення робіт на пошкодженому від снаряду накопичувачі та розпочало підсипку дамби. Але через відсутність доступу до кар’єру глини, підприємство змушене використовувати менш стійкий матеріал. Протягом 2018-2019 рр. "Інкор" періодично погоджував дозвіл та продовжував ремонти, але небезпека залишається.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.