Як відомо, Москва шукає в Україні війська Альянсу ще з початку війни. Але не знаходить. Тому й залишається жонглювати цим терміном виключно в маніпулятивних цілях, розповідають у Центрі стратегічних комунікацій.
У пропагандистському словнику «солдатами НАТО» постійно називають литовських, польських, німецьких, британських солдатів. Але щоразу за цим легко викривається прагнення «зліпити» їх у якесь єдине ціле. Цей жупел використовується ще з радянських часів: ось, мовляв, хто зазіхає на нашу землю.
Насправді жодних «солдатів НАТО» не існує в принципі. Є солдати армій країн, що входять до Альянсу. Є певні єдині відповідні стандарти: сертифікація озброєнь, загальні засади статутів, правило політичного підпорядкування військового командування цивільному керівництву й так далі. Але все ж таки НАТО — це не єдина армія, а 30 армій різних країн.
Лише нещодавно з’явилося повідомлення про можливе об’єднання сухопутних військ Нідерландів та ФРН у єдине ціле. І цьому посприяла саме Росія. Адже до війни в Україні, це не спало б нікому й на думку.
Тож розмови про те, чи зможе російська армія протиставити щось «солдатам НАТО», досить умоглядні.
По суті, це той самий пропагандистський трюк, розрахований на пересічного росіянина, що й заяви про боротьбу з «колективним Заходом». Нібито всі «вони там» танцюють під одну вашингтонську дудку, всі бажають Росії зла.
Таким чином, для росіян створюється узагальнений образ «чужого», ворога, проти якого треба згуртуватися, адже інших підстав для війни, за великим рахунком, не існує.
«Солдати НАТО» — це просто маніпулятивний пропагандистський штамп, яким можна виправдати все, що завгодно: починаючи із занедбаного під’їзду у власному будинку і завершуючи війною в Україні. А зараз — уже й поразку в ній.
Нагадаємо також, що масштабний наступ росіян насправді вже йде повним ходом — військовий експерт Том Купер.