Догори
Дати відгук

Власний досвід: Скільки коштує зарядити електромобіль в Україні

Вартість електроенергії залежить від потужності станції, батареї автомобіля та часу підзарядки.

2 хв на прочитання10 Березня 2020, 16:20
Поділитись:

Кількість електромобілей в Україні вже перевищила вісім тисяч, але інфраструктура для них все ще залишається не досить розвинутою. GreenPost зробив свій огляд вартості електроенергії у різних провайдерів, які встановлюють зарядні станції.

Більшість електромобілів та гібридів, що підзаряджаються мають батареї потужністю від 12-64 кВт/год і для них швидка зарядка на три фази загальною потужністю 22 кВт/год займе близько двох-трьох годин до 100%. Вартість складає на різних станціях від 4,5 грн до 7 грн за 1 кВт/год. До того ж нічний тариф з 24:00 до 7:00 ранку буде нижчим у деяких мереж.

GreenPost

Якщо станція має звичайну розетку з однофазною мережею, то вартість буде знижено, але час збільшиться в рази. Так від роз'єму в 7 кВт/год доведеться платити від 2,56 грн за кВт/год, але на станції електромобіль повинен провести не менше 5-8 годин. 

Для приватних домогосподарств зарядка від змінного струму вдень буде коштувати 1,68 грн за 1 кВт/год, а для нічний тариф - 0,84 грн за 1 кВт/год. Юридичні особи же сплачують біля 3 грн за 1 кВт/год. Час на зарядку складе не менше 9 годин. 

Потроху почали з'являтись в Україні і потужні зарядні пристрої на 50кВт/год. Вони здатні поповнити, наприклад, 90-кіловатну батарею Jaguar I-Pace за 2,5 години від 15% до 100%. Але вартість одного кіловату на годину складе від 8 до 9 грн. Тобто поповнення на 60 кВт/год акумулятора Jaguar I-Pace забирає 540 грн, але проїхати електромобіль на такому заряді здатен до 380 км при витраті заряду біля 29 кВт/год.

GreenPost

Варто зазначити, що розвитку електромобільності в державі на словах приділяють чимало уваги, ініціативи активістів руху розвитку електротранспорту знаходять підтримку у влади.

Так нещодавно, в Одессі пригрозили демонтувати зарядні станції у Киівському районі міста. Головним чином органи місцевого самоврядування не задовольнила відсутність приводу для сплати податків. Проблема виявилась куди маштабнішою, адже в зконодавстві не інсує навіть поняття про станції зарядки електромобілів. 

Зараз група активістів разом з представниками відповідних установ працє над розробленням документу, яким внесуть правки до законодавства. 

Нагадаємо, що деякі компанії-імпортери допомогають розвивати мережу потужних зарядних станцій. Так українське представництво компанії Porsche оголосило про готовність встановити станції на парковках преміум-закладів, як готелі, ресторани, салони краси, бутіки чи приватні клініки. Таким чином вони готують інфраструктуру для першого електрокару бренду, який буде презентовано в кінці березня. 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго