Дослідники із Університету Каліфорнії у Сан-Франциско розробили модель штучного інтелекту, яка здатна спрогнозувати розвиток хвороби Альцгеймера за сім років до появи перших симптомів. Модель навчали на записах пацієнтів.
Хвороба Альцгеймера — це нейродегенеративне захворювання, яке прогресує в повільному темпі й поступово знищує клітини мозку. Воно є найбільш поширеним видом деменції й складає близько 60–65% від усіх випадків. Це захворювання впливає на пам'ять і когнітивні навички людини, що призводить до затьмарення свідомості, змін настрою й дезорієнтації в просторі та часі.
Вчені називають провісниками хвороби високий рівень холестерину і остеопороз, особливо у жінок. Дослідники інтегрували клінічні дані з генетичними базами даних та змогли визначити гени, пов'язані з хворобою Альцгеймера. І це дало нові можливості для ранньої діагностики захворювання, а також для визначення зв'язків між різними станами здоров'я та ризиком хвороби Альцгеймера.
За словами вчених, штучний інтелект може передбачити ймовірність розвитку хвороби через сім років із точністю 72%.
У ході дослідження вчені використали клінічну базу Університету Каліфорнії у Сан-Франциско, яка включає дані понад п'ять мільйонів пацієнтів. Вони шукали супутні захворювання у тих, у кого наступні сім років поставили діагноз хвороба Альцгеймера.
Вони визначили, що предикторами захворювання є гіпертонія, високий рівень холестерину та дефіцит вітаміну D. Для жінок також на ризик розвитку хвороби вказував остеопороз, а у чоловіків – еректильна дисфункція та збільшення простати.
Більше новин читайте на GreenPost.