Науковці з Единбурзького університету представили технологію для простого та швидкого пошуку сенолітичних сполук, які використовуються противікових препаратів. Алгоритм штучного інтелекту вже визначив препарати для швидкого видалення дефектних клітин з організму. Дослідники розробили модель машинного навчання для розпізнавання ключових характеристик хімічних речовин із сенолітичною активністю. Вони використовували дані більш ніж 4000 сполук та ідентифікували 21 ліки-кандидата. Про це розповідає лікар Олександра Литкіна.
Так звані сенесцентні клітини пов'язані з різними захворюваннями — старості раком, хворобою Альцгеймера, порушенням зору та багатьма іншими. Зазвичай старіючі клітини видаляються з організму самостійно за допомогою імунної системи, проте з віком ця функція знижується. Тепер науковці мають новий інструмент для їх безпечного видалення.
Три препарати, що входять до складу рослинних ліків, показали відмінні властивості для терапії старіння: гінкгетин, периплоцин і олеандрин були здатні видаляти старіючі клітини, не пошкоджуючи здорові. Найбільш ефективним виявився останній: терапевтичні властивості олеандрину були вищими навіть за найвідоміші сенолітики. Експерименти показали, що він має протиракові, протизапальні, протиміробні, антиоксидантні й анти-ВІЛ властивості.
Наразі науковці продовжують вивчати ліки-кандидати з погляду ефективності та безпеки для людини. У подальших дослідженнях вони також продовжать шукати нові ліки за допомогою новаторського підходу ШІ.
Також ми розповідали, що американські науковці знайшли засіб від старості.