Догори
Дати відгук

Щоб виготовити один блок цигарок, потрібно зрубати одне дерево — ВООЗ

Обсяг викидів під час виробництвя тютюнових виробів еквівалентний 3 млн трансатлантичних перельотів.

2 хв на прочитання02 Липня 2021, 09:15
Цигарки Цигарки
Поділитись:

ВООЗ роз’яснює, чому без відмови від куріння не вдасться захистити довкілля.

Виготовлення тютюнових виробів є відчутним ударом по екології. У всьому світі приблизно 200 000 га земель щорічно використовуються для вирощування та обробки тютюну. Вирубування лісу для збільшення сільськогосподарських площ із метою вирощування тютюну має безліч серйозних екологічних наслідків, включаючи скорочення біорізноманіття, ерозію та деградацію ґрунту, забруднення водних об'єктів і збільшення вмісту вуглекислого газу в атмосфері.

Вирощування тютюну зазвичай вимагає використання значної кількості хімікатів, включаючи пестициди, добрива та регулятори росту. Ці хімічні речовини в результаті стоку талих і дощових вод у районах вирощування тютюну можуть потрапляти у джерела питної води.

Обсяг викидів під час виробництва тютюну еквівалентний 3 млн трансатлантичних перельотів.

Щоб тільки висушити листя тютюну, потрібне одне дерево на кожні 300 вироблених цигарок (приблизно 1,5 блоку).

Окрім того, більшість цигарок запалюють за допомогою сірників або газових запальничок. Наприклад, якщо для того, щоби запалити одну-дві цигарки, знадобиться один дерев'яний сірник, то 6 трлн цигарок, що викурюються в усьому світі щороку, вимагають знищення приблизно 9 млн дерев, щоб виготовити 3 трлн сірників.

Гострою залишається і проблема тютюнових відходів. Для виготовлених щорічно 6 трлн цигарок потрібно приблизно 300 млрд упаковок (із розрахунку 20 цигарок у пачці). Якщо припустити, що кожна порожня упаковка важить приблизно 6 г, це становить приблизно 1 800 000 т відходів, що складаються з паперу, чорнила, целофану, фольги та клею. Разом із відходами, що складаються з плівки та картонних коробок, котрі використовуються як упаковка і транспортна тара, загальний річний об’єм твердих відходів становить не менше 2 млн т.

Також ми розповідали, що недопалки є найпоширенішим видом сміття у світі — ВООЗ.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.