Догори
Дати відгук

Недопалки є найпоширенішим видом сміття у світі — ВООЗ

Тютюн забруднює довкілля та б’є по економіці.

1 хв на прочитання01 Липня 2021, 11:34
Недопалки є найпоширенішим видом сміття у світі — ВООЗ Недопалки є найпоширенішим видом сміття у світі — ВООЗ
Поділитись:

ВООЗ повідомляє, що тютюнокуріння погіршує екологічну ситуацію на всій планеті. Ідеться як про «класичні» тютюнові вироби, так і про їх сучасні замінники.

Тютюновий дим містить три види парникових газів — вуглекислий, метан і оксиди азоту — і забруднює довкілля всередині приміщень і за їхніми межами.

Недопалки належать до відходів, які найчастіше викидаються в усьому світі. Це сміття, яке найчастіше збирають на пляжах та біля води в усьому світі.

У недопалках цигарок було виявлено небезпечні речовини, зокрема миш'як, свинець, нікотин і формальдегід. Ці речовини з викинутих недопалків потрапляють у водне середовище та ґрунт.

Електронні сигарети та їм подібні вироби також шкідливі для довкілля. Вони можуть містити батареї, що потребують спеціальної утилізації, а також хімікати, упаковку та інші матеріали, які не піддаються біологічному розкладанню.

Наразі більшість пластикових картриджів для електронних сигарет не підлягають повторному використанню або переробці — транснаціональні компанії зазвичай продають одноразові картриджі (ймовірно, для збільшення продажів шляхом залучення постійних клієнтів).

Окрім того, вживання тютюнових виробів позначається й на економіці — адже збирання тютюнових відходів оплачують уряди та місцева влада, а не тютюнові компанії.

Також дізнайтеся про те, як мінімізувати шкоду від куріння.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Еко