Щоб розвивати відновлювану енергетику, Україні треба навчитися акумулювати енергію
У цьому році в Україні введено 2,5 тис. МВт потужностей відновлюваної енергетики. Щоб не зменшувати темпи — потрібно продовжувати інвестувати у ВДЕ і вирішити питання з балансуванням і акумуляцією електроенергії. Про це заявив директор департаменту відновлюваних джерел енергії і альтернативних видів палива Держенергоефективності Юрій Шафаренко під час Energy Security Forum, повідомляє Kosatka.
За його словами, за останні 4 роки в українські об'єкти ВДЕ було інвестовано близько 4 млрд євро, і зараз потрібно дати технічну можливість мережі сприймати ці об'єкти. В «Укренерго» констатували, що вже вичерпали той ліміт, на який могли без проблем приймати ВДЕ в свою енергетичну систему.
«Через 10 років ті проєкти, які будуються зараз, будуть конкурувати навіть з атомною генерацією. Тому що основний ресурс — сонце і вітер — безкоштовні, операційні витрати незначні, тому вартість електроенергії може впасти, починаючи вже з 2030 року. Головна наша мета — це 11% частки ВДЕ в енергобалансі України у 2020 році. І 25% - у 2035 році», — сказав Шафаренко.
За словами чиновника, щоб забезпечити подальше зростання потужностей ВДЕ, у цей сектор необхідно інвестувати ще 20 млрд евро.
Нагадаємо, Мінекоенерго пропонує інвесторам добровільно знизити «зелений» тариф на 10-17%