Догори
Дати відгук

Щоб морозиво не зашкодило: поради лікарів

Лікарі розповідають, із якого віку та стільки морозива можна давати дітям.

2 хв на прочитання30 Червня 2021, 18:30
Морозиво Морозиво
Поділитись:

Лікар-педіатр Дар’я Шиманець у своєму коментарі GreenPost говорить, що давати дітям морозиво можна та потрібно у будь-якому віці.

«Загартовування тільки позитивно впливає на організм, тому збільшуйте дозу морозива поступово та звертайте увагу на якість продукту», — радить педіатр.

Дар’я Шиманець обстоює свободу прикорму та їжі — головне, щоби продукти були якісні та здорові.

«Із шести місяців можна фруктове домашнє морозиво, від «тільки полизати» і до... Іноді навіть грудне молоко можна заморозити на паличці і дати. Дітям до року можна рахувати як фрукти, використовувати як перекус, але точну кількість грамів важко вказати», — говорить педіатр.

У соцмережі Фейсбук білоруський лікар Андрій Біловешкін (к. м. н., автор і ведучий навчальних семінарів із ресурсів здоров'я) звернувся до батьків, які часто купують різні солодощі дітям і обов'язково «всім порівну».

«Але чи справді всім порівну? У педіатрії, щоб правильно розрахувати дозування препарату, використовують показник дози на кілограм маси тіла. Якщо ми візьмемо середнє морозиво вагою 70 г, чотирирічну дитину вагою 14 кг і її батька вагою 80 кг, то дитина отримує морозиво в дозуванні 5 г на кілограм маси тіла, а батько — лише 0,87 г на кілограм маси тіла, що в 5,7 рази менше. Ви зможете з'їсти за раз майже 6 пломбірів і як ви після цього почуватиметеся? Таким чином, споживаючи солодощі «однаково», дитина отримує калорійно-цукровий удар майже у 5–6 разів сильніший, ніж батьки. Пропорційно, а не порівну», — наголошує лікар.

Раніше ми писали про те, як вибрати морозиво — експерт радить дивитися не лише на ціну та склад.

Окрім того, лікар розповів, як можна зберегти молодість за допомогою морозива.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.