Догори
Дати відгук

Щоб діти залишалися здоровими під час карантину: поради педіатра

Якщо ви до карантину якось давали собі раду зі своїми дітьми, то в умовах нових невідомо, коли ми зможемо повернутися до звичного режиму. Як за таких умов ростити своє дитя здоровим та радісним без прогулянок та інших івентів? Педіатр Наталія Ляш ділиться порадами з читачами GreenPost.

4 хв на прочитання16 Квітня 2020, 14:21
Поділитись:

Режим

Старий режим поламано – робимо новий. Психологи говорять, що дотримання режиму дуже сповільнює депресивні розлади. До того ж діти люблять рутину. Якщо маляті вже 3-4 роки, намалюйте з ним денний графік, нехай пересуває бігунок-магніт зробленого: прокидаємося, дивимось у вікно, годуємо кота, вмиваємо личко, чистимо зуби, снідаємо, гуляємо біля під’їзду (сьогодні беремо з собою крейду та намалюємо щось цікаве, наприклад) і так далі. Маленькі кроки рятують нас усіх.

Час на себе

Як відомо, «щаслива мама – щаслива дитина». Якщо в мами є час на себе, то її власний баланс врятує родину. Дайте кожному членові родини час, коли його «немає вдома». Що буде робити мама – пити каву, теревенити з подругою, серфити в інтернеті чи приймати ванну – неважливо.

Звичні речі

Зберігайте старі звички та дистанції. Не намагайтеся максимально зближуватися з підлітком, якщо раніше ви не вели довгих розмов, не пекли пироги разом та не грали у Counter-Strike, не кидайтеся у крайнощі. Пропонувати можна, але наполягати – ні.

Відійти від монітора

Обмежування сидіння дитини за компʼютером – добра порада, але її складно втілити. Все ж переключати увагу – важливо. Зараз можна знайти у мережі багато ігор та порад від спеціалістів розвитку. Можливо, навіть прості мильні бульбашки врятують якусь годинку карантинного життя. Більш дорослих дітей можна навчити фотографувати, малювати, вишивати, шити, врешті-решт кота(собаку) дресируйте.

Вітамін D

Крім карантину, в нас ще й весна. Нас прохають не залишати домівок. Але сонце нам потрібне. Обирайте денні години, щоб безпечно вийти на вулицю, – це надасть можливість організму синтезувати вітамін D.  

Прийом профілактичних доз вітаміну D нам зараз необхідний, як ніколи: дорослому 2000 МО, дитині 500-1000 МО щоденно. Щодо форми препарату порадьтеся з лікарем.

Свіже повітря

Навіть в умовах самоізоляції воно потрібне. Можна організувати перебування на повітрі, якщо маєте терасу або балкон. Там можна читати, малювати, розглядати машини та перехожих. #гуляювдома

Прогулянки

Створіть власний алгоритм, як ви будете виходити безпечно, як та чим оброблятимете руки собі й дитині, де вдягнете маску. Гуляйте поряд біля будинку. Намагайтеся уникати контактів ближче 1,5 м. За можливістю не беріть дитину в магазин чи аптеку.

Інформаційна безпека

Ми всі щодня боїмося захворіти. Прислухаємося до себе. Читаємо багато інформації про інфікування коронавірусом. Далеко не вся вона правдива. Тому використовуйте тільки перевірені сайти – МОЗ, ВООЗ. Вони також мають акаунти у соцмережах тощо, їх легко відстежувати.

Зв’язок із лікарем

Якщо в вас є лікар, звʼяжіться з ним та уточніть схему звʼязку на випадок хвороби. Порадьтеся з лікарем, які медичні огляди та процедури можна відкласти, чи не залишилося у вашої дитини незроблених щеплень, можна отримати консультацію з харчування або розвитку.

Якщо ви не маєте лікаря, зараз є час його обрати. Багато лікарів присутні в мережі, можна познайомитися з їхніми поглядами на інтернет-сторінках, подивитися на лікаря під час прямого ефіру або вебінару. Це теж спосіб обрати лікаря для родини. Безкоштовні та платні онлайн-консультації зараз – маст хев.

Обережність при вакцинації

Іноді буває потреба відвідати медичний заклад. Діти повинні отримувати планові щеплення, бо кір та правець ніхто не скасував. ВООЗ радить продовжувати вакцинацію в умовах карантину. Якщо заплановане щеплення, уточніть у клініці, як розмежовані пацієнти гострі та планові, чи не перетинаються вони у коридорах. Оптимально – клініка з окремими входами для здорових та хворих.

Харчування

Харчування має залишатися різноманітним. Використовуйте час карантину, щоб приготувати нові страви. Не забувайте про фрукти та овочі, крупи, цільнозерновий хліб, молочні продукти, дбайте про достатню кількість білків (м’ясо, сир, яйця) – бо дитина зростає, а без білка – будівельного матеріалу – це неможливо.

Риба (якщо немає алергії) – чудове джерело фосфору, омега жирних кислот, вітаміну D – все це має вплив на зростання та розвиток. Йодована сіль також повинна бути на нашому столі.

Хвалити, а не лаяти

Хваліть себе та дитину за кожну вдалу, навіть мінімальну дію. Не лайте себе за лінощі – це адаптація до нових умов. Ви відрегулюєте життя – і все почне налагоджуватися. Карантин закінчиться  - наші подорожі, задоволення та спілкування обов’язково повернуться.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я
Фото ілюстративне
Унікальний шлях природи та душі: про що ми не замислюємося в День матері
3 хв на прочитання3 години тому
Зображення згенеровано ШІ
Вмовляти на секс — неприйнятно? Навіть якщо це «спрацьовує», у нас погані новини
6 хв на прочитання9 годин тому
Перевантаження на роботі: ризики для здоров’я при понад 12 годинах праці
Понаднормова робота вбиває: як 12+ годин на день руйнують здоров’я
1 хв на прочитанняВчора
Новий спосіб боротьби з ожирінням: блокування білка MTCH2 стимулює спалювання жиру
Вчені виявили "перемикач" спалювання жиру в м'язах: прорив у лікуванні ожиріння
5 хв на прочитанняВчора
Небезпека кліщів: як розпізнати загрозу та захиститися від хвороби Лайма
5 хв на прочитання09 Травня 2025
Укрзалізниця та ЛУН розширили інтерактивну мапу безбар’єрності вокзалів
1 хв на прочитання09 Травня 2025
Німецькі науковці розробили додаток для реабілітації після інсульту
1 хв на прочитання09 Травня 2025
В Україні затвердили новий операційний план реалізації Стратегії гендерної рівності на 2025-2027 роки
2 хв на прочитання08 Травня 2025