Що таке толерантність і чому її рівень з віком знижується

2 хв на прочитання16 Листопада 2021, 11:40

16 листопада відзначається Міжнародний день толерантності

У перекладі з латинської «tolerance» означає «терпіння». Це слово в медицині позначає здатність організму переносити вплив тих чи інших чинників. У суспільстві толерантність означає терпимість до інших думок, поглядів, традицій.

Толерантність означає, що ви терпите думки інших, навіть якщо ви не погоджуєтесь. Це мистецтво жити у світі різних людей та ідей, виявляти свою точку зору, але адекватно сприймати думки інших людей, не порушуючи їхні права та свободу, сприймати без агресії інший спосіб життя, поведінку, інші погляди шляхом установлення довірливих взаємовідносин, співпраці та компромісу.

Лише здоровий глузд має вирішувати, як зрозуміти поведінку інших і сприйняти їх такими як вони є, можливо, не завжди близькими нам. 

Як показує аналіз цінностей, українці охоче декларують важливість універсалізму та доброти, однак вони не виявляють терпимості у блоці дослідження толерантності.  47 % негативно ставляться до ЛГБТ-спільноти, 42 % — до чайлдфрі (люди, які вирішили не мати дітей), приблизно половина ставляться до них нейтрально, 7–8 % — позитивно. Ставлення до людей, які не вірять у Бога більш толерантне: лише 28 % їх не сприймають, а 63 % загалом ставляться нейтрально, 8 % — позитивно.

В цілому покоління Незалежності виявилося найтолерантнішим, особливо віком 16–24 роки.  Водночас, рівень толерантності з віком знижується та досягає найнижчого рівня у найстаршому віці (61+), і серед них до людей, які не хочуть мати дітей, переважає негативне ставлення (66 %), так само як і до ЛГБТ (65 %).

Серед регіонів найбільш толерантний Київ. А от Схід і Захід схожі у своєму консерватизмі, різниця лише в тому, що релігійний Захід менш толерантний до атеїстів, а Донбас — до ЛГБТ-спільноти.

Зниження рівня толерантності може негативно вплинути на імідж цілої країни.  

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: