Що робити, якщо почалися перебої з водою: радить інфекціоніст

2 хв на прочитання14 Квітня 2022, 23:21

Як готувати їжу, мити посуд та дбати про особисту гігієну.

Якщо місцева влада не може організувати доставку води, то наражає на небезпеку розвитку спалахів кишкових інфекцій та епідемій ціле місто. Про те, як діяти в таких умовах, розповідає лікар-інфекціоніст Світлана Федорова.

Вона нагадує, що руки слід мити з милом, і ділиться лайфаком для міста, яке відчуває перебої з водою: набрати пластикову пляшку води, додати рідке мило, збовтати — цим можна мити руки, потім споліскуючи чистою водою й обробляючи будь-яким антисептиком — краще спиртовмісним.

Лікар також радить про всяк випадок тримати вдома: таблетки ніфуроксазиду, таблетки Норфлоксацину (ципрофлоксацину), смекту або ентеросгель.

Інфекціоніст закликає не заощаджувати на питній воді — купувати для приготування їжі та миття посуду (або відстоювати, а потім кип’ятити).

Світлана Федорова говорить, що пити, вмиватися та чистити зуби також потрібно кип’яченою водою: для чищення зубів та пиття воду відстоювати 2-3 години  і кип'ятити мінімум 10 хв або заморозити в морозильній камері і користуватися вже розталою.

При нудоті, блювоті, підвищенні температури лікар рекомендує промити шлунок чистою водою — не марганцівкою абощо.

Також інфекціоніст наголошує, що при діареї, особливо у дітей, в умовах відсутності води необхідно ретельно стежити за гігієною: мити руки і попи з милом або використовувати вологі серветки. Після миття обробити руки антисептиком (собі або дитині).

Світлана Федорова пропонує зробити саморобний умивальничок: в 5-літровому бутлі з водою ножицями зробити невелику дірочку: відкрили кришку — тече цівка, закрили — не тече.

Також ми розповідали, як швидко позбутися симптомів циститу в домашніх умовах.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: