За таких умов можливі різкі зміни режиму харчування. До того ж, можна ненароком з’їсти салат, який задовго простояв без холодильника, неправильно приготоване м’ясо чи немитий фрукт. Тому важливо знати, як допомогти собі та близьким у випадку отруєння.
Симптоми харчового отруєння можуть проявитися впродовж кількох годин або навіть днів. Це нудота, блювання, діарея, спазми в животі, лихоманка абощо. Вони дуже неприємні, але минають упродовж одного-двох днів і не потребують звернення до лікарів.
Що робити при харчовому отруєнні (поради Національної служби здоров’я Великої Британії):
Якщо симптоми тривають більше двох днів, зверніться до лікаря.
Алкогольне отруєння виникає, коли людина за короткий час випиває багато спиртних напоїв. Хоч деякі люди можуть отруїтися, навіть випивши зовсім трошки. Або вживши неякісний алкоголь. Печінка не встигає вивести токсини, рівень алкоголю в крові зростає, життєві функції сповільнюються. Людина може втрачати контроль над рухами, її свідомість стає сплутана.
Що робити при алкогольному отруєнні (поради Клініки Клівленда):
Оцініть стан людини: якщо ви точно знаєте, що вона отруїлась неякісним алкоголем, потребує медичної допомоги, наприклад, перебуває без свідомості, то подзвоніть 103.
В інших випадках допоможіть людині добратися додому, якщо можете. Або зв’яжіться з родичами чи відправте у найближчий пункт обігріву.
До слова, 104-річна одеситка, яка у листопаді отримала закордонний паспорт, повністю вакинувалася (ФОТО).