У Псковській області створено дружину Олександра Невського для боротьби з диверсантами НАТО. Вступити до загонів добровольців може будь-який росіянин, який досяг віку 14 років. Про це розповідає естонське видання Postimees.
Для допомоги офіційним збройним структурам РФ, у чиї завдання входить забезпечення безпеки в прикордонних територіях, у Псковській області створено так звану дружину Олександра Невського. Туди набирають усіх бажаючих, починаючи з 14 років. Семикласники зможуть боротися з диверсантами та терористами, розповів губернатор цього російського регіону Михайло Ведерніков.
«З урахуванням того, що тиск із боку Заходу, блоку НАТО поки що тільки посилюється, потрібно йти від найімовірнішого до найменш імовірного. Щоби припинити можливу діяльність диверсійних груп, терористичних актів, особливо в наших прикордонних муніципалітетах, потрібні... можна називати це теробороною, а можна загонами безпеки. Але ми назвали це — псковська дружина, "дружина Олександра Невського". І сенс цього в тому, що всі від малого до великого, від 14 років — граничного віку не ставили — всі можуть зробити свій внесок у безпеку нашого регіону», — повідомив чиновник в інтерв'ю місцевому телебаченню.
Михайло Ведерніков у 2022 році обіцяв відправляти до кордону з російсько-естонським кордоном безкоштовні автобуси для тих жителів Естонії, хто вирішить переїхати жити до Псковської області. На початку нульових цей чиновник, коли він ще був депутатом у місті Виборг, звинувачувався у викраденні людини, у якої вимагав гроші та транспортні засоби.
До завдань організації, яка, за словами Ведернікова, набиратиметься виключно з добровольців, входить різноманітний функціонал, пов'язаний з елементами сучасних воєн. Влада регіону на цей момент керується «принципом відпрацювання тих загроз, які наразі найбільш ймовірні», уточнив глава регіону РФ, який має 270 кілометрів спільного кордону з Естонією.
«На сьогоднішній день це безпілотні літальні апарати та диверсійно-розвідувальні групи, різні теракти», — сказав Ведерніков, зазначивши, що в жодній державі світу ніхто на сто відсотків захищеним себе від викликів сучасності відчувати не може.
Варто нагадати, що дітей для виконання військових завдань у минулому в Європі активно залучали за часів Гітлера в нацистській Німеччині та за Сталіна в СРСР. Використання дітей у армійських цілях за нормами сучасного міжнародного права є воєнним злочином. Міжнародний кримінальний суд у Гаазі раніше неодноразово розглядав справи щодо африканських військових і політиків, які подібним чином використовували неповнолітніх. З 2016 року у Росії існує загальнонаціональне воєнізоване дитяче об'єднання «Юнармія».
Тимчасом у Росії виділили 1,9 млн рублів на виховання маленьких Z-патріотів із синдромом Дауна.