Догори
Дати відгук

Шанси завагітніти: що розповідає гінеколог

Шлях від овуляції до пологів дуже непростий і нагадує мінне поле.

3 хв на прочитання21 Листопада 2021, 00:47
Поділитись:

Лікар-гінеколог Наталія Лелюх розповіла, чому насправді і за ідеальних показників здоров’я вагітність, та ще й яка завершиться народженням дитини, не така вже й імовірна.

Лікар пояснює, що навіть в ідеальному світі на 100 успішних овуляцій («так-так, це саме про: о! у вас жовте тіло на УЗД!») відбувається вихід 100 яйцеклітин, які прямують «на ту саму доленосну зустріч» у маткову трубу.

На 100 яйцеклітинок відбудеться лише 84 запліднені яйцеклітини. 16 яйцеклітин «зійдуть із дистанції» з тих чи інших причин («шкарпетки під сандалі, чи мама не пустила, чи ландкрузер не того кольору, та й таке»).

З 84 запліднених яйцеклітин вийде лише 42 імплантованих зародка.

«Тільки половина з тих яйцеклітин, що злилися в екстазі зі сперматозоїдом збережуть здатність для подальшого розвитку, подолають довгий шлях довжиною в 6 днів із маткової труби в матку, пройдуть шкуродер звужень і турбулентностей, знайдуть у матці зручну посадкову смугу, домовляться з митницею імунної системи ендометрію й отримають дозвіл на подальший розвиток. Але не до всіх 42 зародків імунна митниця буде прихильною в подальшому.

Чи то паспорт прострочений, чи фоточка не та, або зародок в списку поліції з хромосомної неблагонадійності, тому вже в термін менструації (перший-другий день затримки) розвиток продовжать лише 37 імплантованих ембріонів. 37 імплантованих ембріонів зі 100 яйцеклітин, які радісно на хвилі вибігли зі здорового яєчника», — розповідає Наталія Лелюх.

Однак із 37 успішно імплантованих ембріонів резидентів до терміну 12 тижнів і статусу плоду доживають та розвиваються далі 32, говорить лікар.

«Втрачені п’ятеро — це ті палати в гінекології, де щось зберігають, укріплюють і брешуть, що знають, як їх затримати. Частіше за все це пізня реалізація прихованих при первинному контролі хромосомних аномалій у генетичному паспорті. Тому тут ніякі особливо методи по «збереженню» вагітності не працюють. Ні чарівні психотерапевтичні крапельниці, ні 100500 таблеток і життєдайних вітамінів не можуть завадити реалізації аномальної генетичної програми», — розповідає гінеколог.

Вона говорить, що, хоча умовний рубіж 12 тижнів зі 100 яйцеклітин подолали 32, до пологів дійде 31 дитина. Ще 1 може бути втрачена на пізніх термінах. Адже спроби утримати та можливості «виходити ранніх пташенят, які приходять в світ в 22-36 тижнів» можуть не мати результату.

Наталія Лелюх підсумовує: 100 яйцеклітин — 84 запліднених яйцеклітини — 42 зародки — 37 ембріонів, які визначаються тестом на вагітність — 32 плода в 12 тижнів — 31 в терміні пологів.

«Мінне поле пройдено. Ласкаво просимо в світ, малюче!» — говорить лікар.

Тим часом кардіолог розповідає, чому жінки мають вищий ризик виникнення серцево-судинних хвороб.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.