Сезон алергії: рівень пилку берези у повітрі стрімко зростає
Наразі спостерігається активне цвітіння тополі та верби, також поширюється пилок вільхи.

Теплий початок березня суттєво прискорив розвиток рослинності, що призвело до раннього та інтенсивного цвітіння різних видів дерев. Особливо помітно зростає концентрація пилку берези в повітрі, яка досягає пікових значень у сонячні, сухі та вітряні дні.
Фахівці-алергологи зазначають, що наразі спостерігається активне цвітіння тополі та верби, також поширюється пилок вільхи. Проте особливу увагу варто звернути саме на пилок берези, який є другим найпоширенішим деревним алергеном.
За даними медичних досліджень, алергени берези посідають друге місце за частотою викликання алергічних реакцій після трав'яного пилку. Вони можуть спровокувати алергічний риніт, кон'юнктивіт та навіть атопічну пилкову астму у чутливих осіб.
Характерною особливістю алергії на пилок дерев є так звана перехресна реакція з деякими продуктами харчування. Люди, чутливі до пилку, можуть відчувати свербіж губ, язика та горла після споживання певних сирих овочів та фруктів — найчастіше це яблука, персики, селера та морква.
Медики рекомендують людям із підвищеною чутливістю до пилку обмежити перебування на відкритому повітрі у сухі та вітряні дні, користуватися захисними масками, а також завчасно проконсультуватися з лікарем щодо профілактичних та лікувальних заходів.
Більше новин читайте на GreenPost.







