Середземне море стає зоною особливого контролю за викидами сірки

1 хв на прочитання30 Квітня 2025, 13:21
Середземне море – зона особливого контролю за викидами сірки з 1 травня

З 1 травня 2025 року набувають чинності нові екологічні обмеження для судноплавства.

Згідно з повідомленням Міжнародної морської організації (ІМО), з 1 травня 2025 року Середземне море офіційно отримає статус зони особливого контролю за викидами сірки з суден (ECA), що призведе до посилення екологічних вимог для судноплавства в цьому регіоні, повідомляє ЦТС.

Наразі світові стандарти ІМО обмежують вміст сірки у судновому паливі до 0,5%. Альтернативою є використання спеціальних систем очищення вихлопних газів – скруберів. Однак у визначених акваторіях, що мають статус ECA, діють значно жорсткіші норми. До таких зон вже входять Балтійське та Північне моря, протока Ла-Манш, 200-мильна зона вздовж узбережжя США та Канади, а також деякі інші. В цих районах вміст сірки в судновому паливі не повинен перевищувати 0,1%.

Для відповідності екологічним вимогам у зонах ECA судновласники мають кілька варіантів: встановлювати скрубери, використовувати низькосірчисті види палива (ULSFO) або переходити на інші види палива, що відповідають встановленим стандартам.

Варто зазначити, що на даний момент в ІМО також триває активне обговорення щодо можливого розширення переліку зон ECA шляхом включення до нього північно-східної частини Атлантичного океану.

Більше новин читайте на GreenPost.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: