Кліматичний саміт COP28 у Дубаї погодив заклик до відмови від викопного палива.
Про це повідомляє CNN.
Після двох тижнів напружених переговорів про можливу відмову від викопних джерел енергії учасники Конференції ООН з питань зміни клімату (COP28) у Дубаї погодили у середу, 13 грудня, новий компромісний текст підсумкової заяви, підготовлений організаторами - Об'єднаними Арабськими Еміратами. Зокрема, документ закликає до "справедливого, впорядкованого та збалансованого переходу від використання викопного палива в енергетичних системах", щоб до 2050 року звести на нуль їхнє "чисте" (нетто-) споживання.
Зазначається, що угода, відома як Global Stocktake, містить багато лазівок, які дозволять продовжувати використання вугілля, нафти та газу.
Перехід від викопних енергоносіїв до відновлюваних названий у документі одним із кількох заходів щодо скорочення викидів парникових газів, які мають на меті зупинити глобальне потепління на рівні 1,5 градуса Цельсія порівняно з доіндустріальним періодом. Нині на викопне паливо припадає близько 80 відсотків світового енергопостачання.
За даними видання, деякі країни та експерти з клімату вважають, що угода COP28 сигналізує про кінець ери викопного палива.
Більше новин читайте на GreenPost.