Рибалки знищили майже всіх дельфінів в Індійському океані

1 хв на прочитання07 Березня 2020, 14:45
Pixabay

Використання заборонених методів рибної ловлі в Індійському океані призвело до знищення 87% популяції дельфінів

Використання заборонених методів рибної ловлі в Індійському океані призвело до знищення 87% популяції дельфінів від їх кількості у 1980 р.

Про це повідомляє GreenPost із посиланням на публікацію британського видання Independent. За даними екологів, взагалі з 1980 по 2018 рр. включно було вбито 4,1 млн дрібних китоподібних, в середньому їх кількість становить 13% від 1980 р.

Причиною є використання для лову тунця спеціальні сітки довжиною до 30 км та вистотою до 20 м. Ці сітки підвішують на поверхні води, хоча такий метод лову є забороненим у відкритому морі.

Розміри сітки розраховані так, що всередину може проникати тільки голова тунця: зябра риби потрапляють в сітку, коли та намагається виплутатися з пастки. Тому в сітку також потрапляють акули, черепахи, морські леви, кити і дельфіни.

Саме дельфіни найчастіше стають жертвами сіток, їх імовірний улов досягав майже 100 тис. особин на рік в 2004-2006 рр., а зараз зменшився до 80 тис., незважаючи на збільшення промислу тунця в зябрових сітках.

Проте справжні цифри знищення мешканців океанських глибин можуть бути значно більшими, припускають екологи.

Як раніше повідомляв GreenPost, близько 500 тис мідій загинули в океані поблизу Нової Зеландії через аномальне підвищення температури води. Як стверджують новозеландські кліматологи та океанологи, потепління світового океану сьогодні є загрозливим для значної частини його мешканців поблизу Нової Зеландії.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: