Догори
Дати відгук

«Розумні» мікромережі стануть важливим інструментом посилення стійкості енергосистеми

Впровадження і розвиток «розумних» мереж та мікромереж стануть невід’ємною складовою процесу відновлення і відбудови українського енергосектору. 

2 хв на прочитання14 Грудня 2023, 18:40
Розумні мікромережі – важливий інструмент посилення стійкості енергосистеми Розумні мікромережі – важливий інструмент посилення стійкості енергосистеми
Поділитись:

Впровадження і розвиток «розумних» мереж та мікромереж стануть невід’ємною складовою процесу відновлення і відбудови українського енергосектору. 

Як йдеться у пресрелізі Урядового порталу, на чому наголосив заступник Міністра енергетики України Ярослав Демченков під час онлайн-заходу «Мікромережа і «зелені» технології для розвитку сучасної енергетичної системи в Україні: міжнародна експертиза і подальші кроки», організованого Enterprise Europe Network. Захід відбувся за участі директора Департаменту з управління мережами Єврокомісії Якуба Боратинського, керівництва Державної інспекції енергетичного нагляду України, представників енергетичних компаній та експертного середовища.

«Економічне зростання України та активний розвиток наших регіонів спричинить збільшення попиту на електроенергію. Ми передбачаємо зростання попиту на більш декарбонізовані та гнучкі види енергії з відходом від традиційних джерел, таких як вугілля та газ, і переходом до відновлюваних джерел енергії, таких як енергія вітру, сонця та біоенергія», - зазначив Ярослав Демченков.

Заступник Міністра нагадав, що у жовтні 2022 року Уряд за пропозицією очільника Міненерго Германа Галущенка схвалив Концепцію впровадження «розумних мереж» в Україні та затвердив деталізований План заходів з її реалізації до 2035 року.

З метою реалізації та моніторингу виконання цього Плану заходів наказом Міністра енергетики створено робочу групу, до складу якої увійшли представники НКРЕКП, НЕК «Укренерго», операторів систем розподілу, громадських організацій, дослідницьких інститутів, експерти.

Триває робота над змінами до законодавства щодо використання сучасної термінології у сфері впровадження «розумних мереж», зокрема мікромереж.

Міненерго разом з міжнародними партнерами працює над моделями розподілених енергетичних кластерів, які будуть зосереджені навколо різних типів генерації, а також передачі та розподілу. Одним із важливих завдань є розроблення відповідної фінансової бізнес-моделі.

Також у Міненерго працюють над дорожньою картою розвитку «розумних мереж» для електроенергетичних підприємств.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго
Китайський реактор HL-3 побив світовий рекорд температури термоядерного синтезу
Китайське "штучне сонце" досягло рекордної температури
1 хв на прочитання16 годин тому
Олексій Кучеренко пропонує дорожню карту для подолання боргової кризи на енергоринку України
Створення дорожньої карти для врегулювання боргів на енергоринку
1 хв на прочитанняВчора
Фото: Pixabay
Ціна нафти Brent упала до 69,4 доларів за барель після заяви ОПЕК+ про рекордне збільшення видобутку
2 хв на прочитання04 Квітня 2025
Зображення згенеровано ШІ
Сонячне літо може опустити ціни на електроенергію в Європі нижче нуля — Bloomberg
4 хв на прочитання04 Квітня 2025
Міненерго та Єврокомісія обговорили інтеграцію до європейських енергоринків
2 хв на прочитання03 Квітня 2025
НАБУ завершило розслідування корупції в енергетиці на понад 71 млн грн
1 хв на прочитання03 Квітня 2025
Плани "Росатома" щодо "перезапуску" ЗАЕС - пряме порушення ядерної безпеки,- Енергоатом
2 хв на прочитання03 Квітня 2025
Бізнес пропонує податкові зміни для учасників енергоринку України
2 хв на прочитання03 Квітня 2025