Догори
Дати відгук

Розпочато громадське обговорення проєкту Плану заходів з безбар’єрності на 2025-2026 роки

Долучайтеся до громадського обговорення

3 хв на прочитання12 Листопада 2024, 20:40
Громадське обговорення проєкту Плану заходів з безбар’єрності Громадське обговорення проєкту Плану заходів з безбар’єрності
Поділитись:

Долучайтеся до громадського обговорення проєкту Плану заходів з безбар’єрності на 2025-2026 роки. Про це йдеться у пресрелізі Мінсоцполітики.

Кабінет Міністрів України продовжує працювати над Планом заходів з реалізації Нацстратегії безбар’єрності на 2025-2026 роки. Запрошуємо усіх небайдужих громадян, профільні громадські організації та експертів до надання пропозицій. Ваш досвід допоможе покращити порядок денний політики безбар'єрності для маломобільних груп населення, осіб з інвалідністю, захисників та захисниць, ветеранів та ветеранок, людей старшого віку, молоді, жінок, батьків, які виховують маленьких дітей. Ви можете запропонувати конкретні ідеї, ініціативи, завдання щодо допрацювання Плану заходів. 

Робота над Планом заходів на 2025-2026 роки розпочалася у липні цього року. До процесу долучилися не тільки представники центральних органів виконавчої влади, але й громадські організації, експерти та представники територіальних громад. Як відбувалася робота над документом:

  • проведено 6 публічних консультацій, в яких взяли участь всі охочі  — загалом, понад 600 учасників та учасниць;

  • до роботи приєдналися понад 250 експертів та працювали разом над пропозиціями відповідно до свого професійного досвіду в групах за напрямами: фізична, економічна, цифрова, інформаційна, освітня та суспільно-громадянська безбар’єрність.

  • експертними групами отримано та проаналізовано понад 1000 пропозицій, що надходили від центральних органів виконавчої влади, обласних військових адміністрацій, органів місцевого самоврядування, громадських організацій, міжнародних партнерів, експертів та експерток, а також небайдужих людей. Пропозиції також приймалися через форму на сайті Міністерства розвитку громад та територій.

  • експертні групи запропонували та деталізували понад 800 заходів до 111 визначених завдань, кожне з яких спрямоване на подолання певних бар’єрів, що існують у суспільстві.

У процесі експертними командами також було проведене осучаснення Національної стратегії зі створення безбар’єрного простору до 2030 року. Адже документи, які задають напрямок руху усій країні, мають відповідати реальним потребам людей та тим викликам, з якими стикнулося суспільство під час повномасштабної війни. Наразі робота ще триває – План заходів на стадії допрацювання. Ви можете залишити свої пропозиції та зауваження протягом 15 календарних днів з моменту оприлюднення, до 22 листопада. Усі пропозиції будуть розглянуті профільними державними органами. Документи оприлюднено на сайті Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури:

Також ще є можливість залишити коментарі щодо оприлюдненого повідомлення про внесення змін до Національної стратегії із створення безбар’єрного простору в Україні на період до 2030 року:

Зверніть увагу! Пропозиції щодо змін до Національної стратегії приймаються до 12 листопада.

Пропозиції необхідно надіслати:

  • Поштою: проспект Берестейський, 14, м. Київ, 01135
  • Електронною поштою: [email protected] та [email protected]
  • Додаткові консультації за телефоном: (044) 351-46-71

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Здоров'я
Зображення згенеровано ШІ
День прав людини та Всесвітній день прав тварин: що в нас спільного з погляду законодавства
2 хв на прочитання6 годин тому
Законопроект про систему медико-соціальної експертизи
Комітет з питань здоров'я підтримав законопроект, який регулює систему медико-соціальної експертизи
1 хв на прочитанняВчора
За смерть немовляти матір отримала вирок.
Фото: ілюстративне
За смерть немовляти від алкогольного отруєння матір отримала вирок
1 хв на прочитанняВчора
Зображення згенеровано ШІ
Зима — «гаряча пора» для травматологів: як уникнути зимових травм
3 хв на прочитанняВчора
Неандертальці виявилися колекціонерами: ось що розповідають науковці
3 хв на прочитанняВчора
Операції не буде — немає світла: обстріли заважають роботі лікарень в Україні, заявляють міжнародні правозахисники
5 хв на прочитанняВчора
Курсанта змусили сплатити 173 тис. грн за примусове відрахування
1 хв на прочитанняВчора
Куріння — це НЕ свобода: ось чому в ЄС так опираються забороні куріння в громадських місцях й до чого тут Україна
5 хв на прочитанняВчора