Догори
Дати відгук

Розібрати на атоми: хто такі медичні фізики і чому їхня діяльність вкрай важлива?

7 листопада у світі відзначається Міжнародний день медичної фізики.

3 хв на прочитання07 Листопада 2024, 11:43
ФОТО: Зображення щелепи людини на рентгенівськоу зніку / educationcenter.com ФОТО: Зображення щелепи людини на рентгенівськоу зніку / educationcenter.com
Поділитись:

Були часи, коли люди лікувалися травами і кровопусканням. На щастя, наука про хвороби і зцілення організму з того часу зробила великий стрибок у розвитку. І сьогодні медицина не обходиться без розуміння, що у тілі людини відбувається на молекулярному й атомному рівні.

Сьогодні у світі відзначають Міжнародний день медичної фізики (International Day of Medical Physics). Всесвітня Організація Здоров’я з подачі Міжнародної організації медичної фізики запровадила цю традицію на честь дня народження Марії Склодовської-Кюрі. Завдяки її працям стало можливе використання радіаційної терапії для лікування онкології.

Цей день є даниною поваги значному внеску медичних фізиків в охорону здоров’я. Торік галузь відзначила 60-річний ювілей. Вперше цей день відзначили у 2013 році. І з того часу щороку йому призначають нову тему, що відображає важливі аспекти роботи медичних фізиків. Основна мета – популяризація професії, яка є невід'ємною частиною сучасної медичної практики, особливо у сферах діагностики, радіотерапії та ядерної медицини.

ФОТО: апарат тагнітно-резонансної томографії / educationcenter.com

Цьогорічна тема вшановує багату історію та еволюцію медичної фізики, визнаючи фундаментальний внесок минулих піонерів. Це роздуми про прогрес, досягнутий за шість десятиліть, і визнання сукупних знань, на які спираються сучасні та майбутні медичні фізики.

Медичні фізики працюють у багатьох медичних установах по всьому світу, забезпечуючи правильне функціонування діагностичного та лікувального обладнання, такого як рентгенівські апарати, комп’ютерні томографи, апарати МРТ, а також системи для променевої терапії. Вони відповідають за калібрування і перевірку апаратури, контроль доз опромінення, а також за розробку та застосування нових методів діагностики та лікування, щоб забезпечити безпеку та ефективність медичних процедур.

Відзначення Міжнародного дня медичної фізики включає проведення наукових конференцій, семінарів, вебінарів та освітніх заходів, спрямованих як на професіоналів галузі, так і на широку громадськість. Ці заходи допомагають розкрити важливість ролі медичних фізиків у підтримці високих стандартів медицини, обговорити виклики, з якими вони стикаються, і перспективи розвитку професії.

Кожного року обрана тема висвітлює різні аспекти роботи медичних фізиків, підкреслюючи їхній внесок у забезпечення належного лікування та діагностики пацієнтів. Наприклад, однією з тем було “Безпека пацієнтів у радіології”, що акцентувала увагу на ролі медичних фізиків у запобіганні надмірному опроміненню та підвищенні рівня безпеки в медичних закладах.

Міжнародний день медичної фізики не тільки визнає професіоналів, які працюють у цій галузі, а й надихає нове покоління молодих фахівців обирати цей шлях. Поширення знань про медичну фізику сприяє збільшенню зацікавленості до науки та медицини, підтримуючи їхній подальший розвиток та інновації у сфері охорони здоров'я.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
ФОТО: дрова
Обмежень на заготівлю дров для людей немає і не буде, — Денис Шмигаль
1 хв на прочитання11 хвилин тому
Зображення згенеровано ШІ
Інститут ЄС прогнозує глобальне потепління на понад 1,5 градуса до 2024 року
2 хв на прочитаннягодина тому
ФОТО: Світлана Гринчук, Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України / Міндовкілля
Світлана Гринчук: Україна має всі шанси залучити фінансування для "зеленої" відбудови
3 хв на прочитання2 години тому
Фото: Dziennik Bałtycki
Названо найкрасивішого кота у світі — ось як він виглядає
3 хв на прочитання5 годин тому
Мобільним операторам світло не вимикатимуть: уряд заборонив
1 хв на прочитання5 годин тому
У Міндовкілля роз'яснили особливості підготовки до ліцензування у сфері управління небезпечними відходами
8 хв на прочитання6 годин тому
Рівень радіації на АЕС Фукусіма достатньо низький для подальших випробувань — експерти
1 хв на прочитання7 годин тому
Екологія простору: чому людям потрібні дні без Wi-Fi?
3 хв на прочитання8 годин тому