Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Війна
  • Росіяни скаржаться, що нова тактика ЗСУ не лише ефективна, а й знижує їхній моральний дух, спонукаючи залишати позицію

Росіяни скаржаться, що нова тактика ЗСУ не лише ефективна, а й знижує їхній моральний дух, спонукаючи залишати позицію

Розповідь від учасника подій із того боку фронту.

3 хв на прочитання04 Лютого 2023, 01:23
Поділитись:

Відомий російський блогер Дмитро Чернишев навів опубліковану на проросійському Телеграм-каналі розповідь про передову тактику українських військ, яка називається ізоляцією району бойових дій. Автор розповів, що йому довелося відчули на собі цю тактику.

Він говорить, що ЗСУ вели постійну розвідки, використовуючи комерційні БПЛА.

«Часом над селом висіло до 6 пташок. Вдень використовували звичайні, а вночі із тепловізійними камерами. У стислі терміни їм вдалося розкрити вузли оборони та шляхи переміщення особового складу», — розповідає автор.

Закінчивши розвідку, українці пристріляли кілька стежок і перехресть та почали придушувати будь-які переміщення.

«Виглядало це так: група нашої піхоти доходила до пристріляного місця і відразу потрапляла під вогонь міномета. По залеглих бійцях відпрацьовували з АГС і іноді підключали коптери зі скиданням. Після кількох таких випадків переміщення між укриттями було зведено до мінімуму. Деколи воду бійцям не могли доставити по кілька днів. Згодом бронетехніка перестала заїжджати до села та виникли проблеми з евакуацією поранених і вбитих. Доводилося чекати на туман», — говорить автор.

Також він розповідає, що, виходячи із села, росіяни на собі відчули всі напрацювання українських військових. Півтори години їх вели коптером із «тепляком» і били по них мінометом.

«Відчуття не із приємних. Я довго аналізував ситуацію і зрозумів, що головний фактор, що вражає, у цієї тактики – це страх.

Рух — це життя. Особливо на війні. Щойно тебе позбавляють можливості пересування, і ти відчуваєш труднощі з підвезенням необхідного й евакуацією поранених, то тут же вмикається таймер зворотного відліку. Тут важливо навіть не вбити супротивника, а налякати його так, щоб він боявся пересуватися. Тому часто обстрілюють навіть одну людину. Дивлячись на це, у бійця в голові поселяється думка, що його загнали в пастку, і мозок пропонує варіанти, як з неї вирватися. Моральний дух знижується.

І це призводить до того, що залишають позицію», — розповідає автор.

Однак він зазначає і слабке місце, яке досі має ця тактика. По рухомій мішені все ще складно влучити. Але якщо над полем бою повісити ударний БПЛА типу «Байрактара», який просто знищує броньовану ціль, що йде зі швидкістю 100 км/год, концепція набуває закінченої форми, вважає автор. Адже за кілька днів на вогневих точках сядуть рації і закінчиться вода, й тоді навіть найпідготовленіші бійці покинуть свої позиції.

Він повідомляє, що тепер цю тактику обкатують фахівці на невеликих ділянках фронту. Вона доводить свою ефективність, і згодом українці за допомогою НАТО намагатимуться закривати вже кілометри фронту.

Нагадаємо, Бахмут контролюється ЗСУ, про відступ не йдеться — у місто провели сильні підкріплення.

Окрім того, не почати зараз випрошувати припинення вогню і якісь умови відходу — це бути божевільним: експерт про перспективи РФ.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Війна
Будівля Харківського національного театру опери та балету, яка перетворила свій великий підземний простір на концертний зал, 25 жовтня 2023 року. Фото: Reuters
У Харківському оперному театрі облаштували концертну залу у підвалі — і вже готуються до виступів: ось як це виглядає
2 хв на прочитання03 Листопада 2023
Україну вночі атакували п'ятьма «шахедами»
Україну вночі атакували п'ятьма «шахедами» та керованою авіаційною ракетою
1 хв на прочитання29 Жовтня 2023
ООН опублікували швидку екологічну оцінку підриву Каховської дамби
1 хв на прочитання27 Жовтня 2023
Майно найбільшої авіакомпанії України МАУ розпродують з молотка
Майно найбільшої авіакомпанії України МАУ розпродають з молотка
2 хв на прочитання27 Жовтня 2023
На Одещині ухилянта, який "придбав" квиток за $7 тис., засуджено до 10 тис. грн штрафу
1 хв на прочитання26 Жовтня 2023
Як підготуватися до можливого блекауту: топ порад
1 хв на прочитання26 Жовтня 2023
Начальник районного ТЦК Одеси та його теща за короткий час "збагатилися" на майже 50 млн грн
3 хв на прочитання19 Жовтня 2023
140 тисяч українських переселенців було позбавлено грошової допомоги, причини
1 хв на прочитання17 Жовтня 2023