У Росії почалася серйозна кампанія з прокачування громадської думки на користь перенесення столиці до Сибіру. Називають такі міста, як Красноярськ і Новосибірськ, повідомляє «Компромат 2.0».
«Усі розуміють, що головна причина втечі чиновників — безпека та боязнь далекобійних дронів ЗСУ. Для початку на тему публікується багато текстів у регіональних і жовтих виданнях. Потім тему підхоплять центральні видання, пропагандисти та Телеграм-канали», — йдеться в повідомленні.
Офіційна ж причина перенесення — кліматичні зміни: російські кліматологи кажуть, що температура в Москві підвищиться на 2,5 градуса чи навіть вище, і це «загроза не менша за війну», пишуть «Новые Известия».
Кліматологи пророкують, що потепління та танення льодовиків у найближчому майбутньому призведуть до незворотних змін, йдеться в матеріалі. За найгіршого сценарію температура на планеті може піднятися на 4,5-5 градусів. У такому разі 8-9 років із 10 будуть аномально спекотними.
«Середньорічне значення температури планети зростає, і це, безумовно, впливає на клімат міст нашої країни. Але для того, щоб Москва стала лісостепом, а балтійські пляжі затопило, потрібно значно більше часу — сторіччя. Проте є причини для занепокоєння. Ми всі чудово пам'ятаємо 2010 рік, коли у столиці стояла аномальна спека. Статистика смертності мешканців тоді різко зросла. Насамперед екстремальні погодні умови позначилися на метеозалежних громадянах і людях, схильних до серцево-судинних захворювань і проблем дихальної системи. Приблизно те саме варто очікувати й у випадку, якщо висловлена кліматична гіпотеза стане реальністю. Можливо, народ, схильний до таких захворювань, вирішить переселятися у відповідний північний клімат», — говорить Руслан Хвостов, лідер російської партії «Зелена альтернатива».
Старший науковий співробітник російського Міжнародного науково-дослідного інституту «Стійкий розвиток» Олександр Долгушин називає й іншу небезпеку для Москви: стан московських водосховищ із кожним роком дедалі гірший.
«Москва розростається і споживає більше води, при цьому захист водних об'єктів деградує, вже дозволена забудова в другому санітарному поясі, а це означає, що в зону водозабору можуть потрапляти стоки. На станціях водопідготовки у воду додають усе більше хлору, але якщо його буде надто багато, він почне роз'їдати шкіру. Москва свого часу і стала столицею, бо в неї правильно сформували систему водосховищ. Тому життя в Москві дешевше, ніж, наприклад, у Дубаї, де немає прісної води. Якщо потрібне буде більш серйозне очищення води, воно подорожчає, ЖКГ злетить вгору, і багатьом це не по кишені», — говорить він.
Долгушин нагадує і про проблему з вивезенням сміття. За останні кілька років вартість його вивезення подорожчала вдесятеро, але це не межа. На думку експерта, все це може зробити життя у столиці РФ нереально дорогим.
Хвостов закликає не дивуватися «цьому хайповому тренду» і нагадує, що ініціативи про перенесення столиці в Росії вже висловлювалися не раз: голова наглядової ради Інституту демографії, міграції та регіонального розвитку Юрій Крупнов у 2017 році пропонував Собянину «розмосквичити» країну і зробити столицею якесь із уральських міст. А роком раніше голова ради директорів Інституту аналізу політичної інфраструктури Євген Тунік говорив із Дмитром Медведєвим про те, щоб столицею став Сімферополь.
«І якщо продовжувати серйозно говорити про вигоди перенесення столиці до Сибіру, то можна бути впевненим, що поки відбуватиметься таке переселення народів, у половині країни налагодиться інфраструктура. А ще, мабуть, остаточно відбудеться зміна орієнтації партнерства на азійські країни», — говорить він.
Раніше ми розповідали, що органи влади почали готуватися до евакуації з Москви.