Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Війна
  • Росія збільшила кількість дельфінів, які захищають Севастополь від українських атак — джерело

Росія збільшила кількість дельфінів, які захищають Севастополь від українських атак — джерело

Дельфіни є частиною російської багаторівневої оборони.

3 хв на прочитання16 Червня 2023, 08:21
Фото: Рубрика Фото: Рубрика
Поділитись:

Окрім розгалужених протиторпедних сіток і ракетних установок, Росія збільшила кількість навчених дельфінів, які охороняють Севастополь у Криму. Про це розповідає Naval News.

Видання припускає, що таким чином керівництво російського флоту намагається протидіяти загрозі елітних водолазів українського спецназу.

У повідомленні йдеться про те, що, судячи з усього, Росія подвоїла кількість навчених дельфінів, які захищають Севастопольську військово-морську базу в Криму. Це частина поступового зміцнення оборони у відповідь на зростаючу здатність України досягти стратегічного міста. Попри більшу увагу до ракет і морських безпілотників, Росія, очевидно, серйозно сприймає загрозу українських спецназів.

Докази, надані Naval News, свідчать, що зросла кількість загонів для дельфінів, і кількість тварин збільшилася з 3-4 до 6-7 голів.

Патрулювання дельфінів стало частішим і/або почало охоплювати більшу територію. Тварини мають захищати від водолазів українського спецназу, відомих як бойові плавці, які інакше можуть проникнути на базу. Морські ссавці мають невід’ємну перевагу навіть перед самим спортивним бойовим плавцем.

Із цієї причини кілька країн іноді тренували дельфінів та інших морських ссавців для цієї ролі. Найвідоміша програма — у ВМС США. Але перший був у Швеції, і є підозри, що Ізраїль, Північна Корея та, можливо, інші країни також мають програми.

Росія розмістила навчених тварин на позиції з північного боку входу в гавань на початку вторгнення 2022 року. За містом ще з радянських часів був навчальний центр для дельфінів і білух. Дельфіни є місцевими видами, але білухи мешкають у холодніших водах. Об’єкт деякий час був частиною ВМС України, перш ніж був захоплений Росією після анексії Криму в 2014 році.

Об’єкти та їх діяльність були збільшені під контролем Росії. Дельфінів час від часу відправляли до Новоросійська і навіть Тартуса в Сирії.

Сьогодні дельфіни є частиною складної багаторівневої оборони. За межами гавані корабель спеціального призначення за підтримки гелікоптерів і швидкохідних човнів охороняє від надводних і підводних загроз. Це підтверджується принаймні двома реактивними системами глибинного бомбардування ДП-64 «Дам». Сам вхід у гавань закрито не менше ніж п'ятьма шарами сіток і наплавних бар'єрів. Вони також намагаються блокувати як надводні, так і підводні підходи.

Дельфіни перебувають усередині цих бар’єрів («бонів») і будуть патрулювати проти дайверів, які могли прослизнути крізь них. Відповідно до практики, дельфінів можна переміщати по базі на невеликих човнах. Коли дельфіни перебувають усередині човна, використовується колиска, що нагадує намет.

Раніше ми писали, що Росія використовує дельфінів у війні з Україною.

Тимчасом 50 тисяч дельфінів загинуло: мор дельфінів у Азовському та Чорному морях триває.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Фото ілюстративне
Найбільший металургійний комбінат України хоче розмістити на своїй території малий модульний реактор
1 хв на прочитання2 години тому
Фото: balinskyy.vladislav / facebook
На Одещині знову масова загибель бджіл: пасічники звинувачують агрофірми
1 хв на прочитання4 години тому
Фото: Reuters
Українські енергетики відновили лінію живлення Запорізької АЕС, пошкоджену обстрілом
1 хв на прочитання5 годин тому
Гороскоп на 6 липня 2025 року
Гороскоп для всіх знаків зодіаку на 6 липня 2025 року
3 хв на прочитання7 годин тому
Як головна річка України бореться за життя під час війни
3 хв на прочитання8 годин тому
«Повінь, яка буває раз на сто років»: у Техасі загинули щонайменше 24 людини, десятки зникли безвісти (ФОТО)
2 хв на прочитання10 годин тому
НМТ - Надскладний Мегаважкий Тягар чи звичайна рутина на шляху до мрії, поради учасниці
6 хв на прочитання11 годин тому
Міжнародний день Дніпра: свято з присмаком екоциду
2 хв на прочитання13 годин тому