Догори
Дати відгук

Росія за два дні підірвала близько третини енергетичної інфраструктури України

Україна намагається "швидко відновити постачання з інших джерел"

1 хв на прочитання12 Жовтня 2022, 11:31
Поділитись:

Близько 30% енергетичної інфраструктури України з понеділка 10 жовтня було уражено російськими ракетами, пише Українська правда, цитуючи міністра енергетики України Германа Галущенка.    

За словами міністра, "вперше з початку війни" Росія "драматично націлилася" на енергетичну інфраструктуру. Галущенко сказав, що однією з причин є те, що експорт української електроенергії до Європи "допомагає європейським країнам економити на російському газі та вугіллі".

Він додав, що Україна намагається "швидко відновити постачання з інших джерел".

Відповідаючи на запитання, чи буде Україна отримувати додаткову енергію з Європи, Галущенко сказав, що це "один із варіантів, що розглядаються". 

Міністр зазначив, що українська енергетична система "все ще стабільна", але закликав партнерів надати "системи захисту з повітря, які дійсно могли б допомогти нам захистити нашу інфраструктуру":    

"Ми посилаємо цей меседж нашим партнерам: нам потрібно захистити небо. Росіяни не граються в якісь ігри з міжнародним правом. Їм начхати на будь-які міжнародні угоди чи конвенції". 

Нагадаємо, 10-11 жовтня Росія завдала масованих ракетних ударів по об'єктах критичної інфраструктури, а саме енергетики, у столиці та різних областях України. Українська влада закликала людей по всій країні "обмежити" використання енергії. 

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Енерго