Догори
Дати відгук

Росія вже відстріляла дві третини всіх своїх запасів ракет — експерт

Але намагається підтримувати темп повітряного терору для деморалізації.

3 хв на прочитання21 Червня 2022, 19:29
Поділитись:

На початку червня український президент Володимир Зеленський сказав, що російські війська випустили територією країни вже понад 2,5 тисячі ракет: більшість із них влучила по цивільних об'єктах. За словами опитаних «Важливими історіями»  військових експертів, цього дня Росія вже відстріляла дві третини всіх своїх запасів.

Військовий експерт Павло Лузін пояснює, що Росія має два типи ракет: радянські та пострадянські.

«Радянські ракети вже закінчуються, і більше їх ніхто й ніколи не зробить. Наприклад, крилаті ракети Х-555 і Х-22, які залишилися у спадок від Радянського Союзу, — вони закінчаться, і більше їх немає. А кількість ракет, що виготовляються в Росії («Іскандер», «Калібр», «Онікс» та інших), на рік не перевищує 50 штук кожного типу. Тому я оцінюю, що з 2011 року виготовили щонайбільше 2 тисячі ракет, плюс у запасі було близько тисячі радянських. З них уже відстріляли понад 2 тисячі ракет — це дві третини всіх запасів», — говорить Павло Лузін.

Крім цього, не всі ракети із запасів можуть бути задіяні у війні.

«Є незнижуваний залишок для Північного флоту, для Тихоокеанського флоту, для стратегічної авіації. Є доктрина ядерного стримування, і ви не можете сказати: «Летимо бомбити Львів чи Київ». Тоді у вас уся система ядерного стримування попливе», — каже Лузін.

За словами військового експерта, Росія продовжує застосовувати залишок ракет по території України, але інтенсивність обстрілу значно знизилася.

«Зараз відправляють по три-чотири ракети на день.

Вони намагаються підтримувати темп повітряного терору для деморалізації: щоб щодня була повітряна тривога в Україні, щоб боялися, думали, що росіяни мають нескінченну зброю.

Але вже майже десять років роботи заводів витрачені, а інших десяти років російський військово-промисловий комплекс поки що не має», — говорить Лузін.

Оскільки на заводах, що виготовляють ракети, використовується імпортне обладнання, у ситуації, коли західні країни запровадили санкції, виробництво може бути утрудненим. Адже імпортне обладнання має властивість ламатися, закінчуватися.

«Або вони намагатимуться підтримувати темп виробництва за будь-яку ціну, але тоді зростатиме кількість браку, або почнуть знижувати темпи виробництва. Це призводить до того, що російська військова міць станом на 23 лютого 2022 року — це вже недосяжний ідеал.

Вона невідтворна і непоправна. Звичайно, за цей рік можна зробити ще по 50 ракет кожного типу, але це не поверне 2 тисячі ракет. Ця кількість створюватиме проблеми Україні, але не забезпечить перемогу Росії. Воювати ще є чим, але в довгостроковій перспективі оптимізму немає, бо до 2030 року Росія не залишиться військово-промислового комплексу. Санкції його вб'ють», — переконаний експерт.

Також ми розповідали, що російська армія втратила до 42 % всіх своїх боєздатних танків та до 19 % бронетехніки — аналітики.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Війна
Кожен десятий чиновник в окупованих областях України мав проблеми із законом
2 хв на прочитання3 години тому
Із хитрого стратега — у ганебно програлого: як змінилося ставлення до російського диктатора на Заході
1 хв на прочитання7 годин тому
Окупанти знищили лікарню в Ізюмі й розібрали томограф на запчастини
2 хв на прочитання8 годин тому
Як вижити, якщо станеться найгірше: практична інструкція, як пережити ядерний удар
18 хв на прочитання8 годин тому
«РФ — країна-шизофренік»: чому укази Путіна про визнання незалежності Херсонської та Запорізької областей просто смішні
2 хв на прочитання14 годин тому
Внаслідок обстрілу цивільної колони у Запоріжжі загинули 23 особи, є багато поранених
1 хв на прочитання14 годин тому
11-річний Артем з Харкова пережив кому і вісім операцій
2 хв на прочитання15 годин тому
Світові ЗМІ «попрацювали на Кремль», створивши «потрібну» картинку для своєї аудиторії
1 хв на прочитання16 годин тому