Росія не може здобути військову перемогу, вигідне для неї військове рішення неможливе — російський соціолог
А невигідне — не лише можливе, а й буде, бо відношення потенціалів приблизно 2 до 60.
Росія опинилась у ситуації національної катастрофи. У цьому переконаний російський соціолог, кандидат політичних наук Борис Кагарлицький.
«Росія не може здобути військову перемогу. Військова перемога неможлива. Крапка. Вигідне для Росії військове рішення неможливе. Невигідне — можливе. І більше, буде. Тому що відношення потенціалів приблизно 2 до 60», — говорить експерт.
Він нагадує, що у нацистській Німеччині було зроблено ставку на те, щоб мобілізувати свій менший потенціал за більш короткий термін і розгромити всіх довкола, поки потенціал інших сторін — Великої Британії, США, СРСР — не буде повністю відмобілізований для того, щоб задавити Німеччину.
«Цього не вийшло. Війна була програна німцями під Москвою у листопаді-грудні 1941 року. Після чого Німеччина, хоч би скільки вона воювала, не мала жодного шансу на перемогу. Не взяли Москву у листопаді 1941-го — все, Німеччина програла війну однозначно. Для катастрофи у Росії не потрібна капітуляція. Ми вже у катастрофі», — наголошує Кагарлицький.
Він підкреслює, що економічна ситуація в РФ плачна — навіть за ідеального перебігу подій Росія приречена на економічну деградацію, а це 5-7 років на відновлення «доСВОшного» рівня.
Експерт наголошує, що дефіцит російського бюджету вже становить трильйон рублів, і наростаючим підсумком до кінця року за оптимального розвитку подій очікується зростання цього дефіциту до 4 трильйонів.
Кагарлицький гадає, що рубль «не впаде кудись на дно, його втримають», але за рахунок рівня життя населення, яке таким чином заплатить за його стабілізацію.
Про що ця «СВО»? Про боротьбу Росії та Заходом? Та ні чорта, немає ніякої боротьби. Про боротьбу зі злом? Знаєте, зло ми бачимо в таких кількостях у себе вдома, що давайте розбиратися вдома. Боротьба з Україною? Якщо дуже чесно, то й не з Україною. Головна тема «СВО» — це щоб будь-що консолідувати суспільство навколо президента, щоб усе залишити так до 2056 року. Ось у чому сенс. Нам кажуть: ось ми повинні консолідуватися і все залишити по-старому. І задля цього стріляй у інших людей», — говорить Кагарлицький.
Також ми розповідали про чотири нові сценарії закінчення російсько-української війни — «судячи з візиту Байдена, Захід ставить саме на цей варіант».