Росія може передислокувати армійський корпус і дивізію ВДВ з Дніпра на інші ділянки фронту після руйнування ГЕС — Rochan
Окрім цього, через прорив Каховської греблі і Росія, й Україна змушені просуватися вглиб підконтрольних їм територій.
Прорив дамби Каховської гідроелектростанції дозволив Росії звільнити резервні підрозділи для передислокації на інші ділянки фронту. Про це пишуть військовий аналітик Конрад Музика та колишній польський військовий Іренеуш Кулеша у доповіді Rochan Consulting, розповідають «Важливі історії».
Як пишуть аналітики, українці і до прориву ГЕС навряд чи спромоглися би форсувати Дніпро. Однак останні кілька місяців частини ЗСУ, дислоковані на правому березі Дніпра, посилили артилерійські обстріли російських об'єктів на окупованих територіях, аби змусити Росію відступити від берега річки та/або постійно змінювати райони дислокації. Оперативне командування «Південь» вважає, що ці зусилля частково мали успіх.
Водночас на островах дельти Дніпра активізувалися СЗГ (Сили спеціальних операцій Збройних Сил України, які займаються розвідкою — Прим. ред.). Українська армія також звільнила частину території на Великому острові. За даними аналітиків, українські війська встановлювали плацдарми на лівому березі Дніпра навпроти Забариного.
«Ми не знаємо, чи носили ці українські операції закріплюючий характер, змушуючи росіян зберігати більш менш сильну військову присутність у регіоні, або, як зазначено вище, це були бойові дії в очікуванні контрудару через Дніпро», — зазначають експерти в доповіді Rochan Consulting.
Через руйнування Каховської греблі і Росія, й Україна змушені просуватися углиб підконтрольних їм територій. Раніше ймовірним планом української армії було ускладнити ситуацію для російських військ на керченському напрямку за допомогою рейдів, розвідки й артилерійських ударів. Що Україна й робила, доки не трапився інцидент із ГЕС.
Експерти вважають, що руйнація дамби обмежує маневреність будь-яких сил на херсонському напрямку і робить район непридатним для воєнних дій, імовірно, протягом 4-8 тижнів. А російській стороні немає потреби зберігати колишній рівень присутності в цьому районі. Тому тепер Росія може передислокувати дивізію ВДВ та 22-й армійський корпус. 22-й корпус — оперативно-тактичне об'єднання у складі Берегових військ військово-морського флоту Росії. Про яку саме дивізію йдеться, у доповіді не уточнюється. Український військовий журналіст Юрій Бутусов писав у виданні «Фокус», що в Херсонській області розміщуються 7 та 76 десантно-штурмові дивізії, 98-а повітряно-десантна дивізія, 11, 31, 83 десантно-штурмові бригади та 45-ї бригади спецназ ВДВ.
Також нагадаємо, що восени Крим уже залишиться без води, тому окупаційна влада планує встановити насоси на Дніпрі.