Російський Перший канал у сюжеті про бої під селом Спірне Донецької області розповів, що російські військові використовують гранати «Черемуха» зі сльозогінним газом. Репортаж було показано 2 травня у програмі «Час», його запис можна переглянути на сайті Першого каналу. Розповідь про використання сльозогінних гранат починається з позначки 23:57.
Кореспондент каже, що гранати застосовують бійці 88-ї бригади, щоби «викурювати» супротивника з окопів. Військовий, названий у сюжеті командиром батальйону, зазначає, що українці намагаються використати протигази, але ті не допомагають.
«Важливі історії» з'ясували, що цей військовий Владислав Водолазський. Він із Лисичанська Донецької області і перебуває у списку сайту «Миротворець».
Використання хімічної зброї на війні заборонено Конвенцією про заборону розробки, виробництва, накопичення та застосування хімічної зброї та її знищення. У п'ятому пункті першої статті конвенції сказано: «Кожна держава-учасник зобов'язується не використовувати хімічні засоби боротьби з заворушеннями як засіб ведення війни». Росія — учасник конвенції.
Різні види гранат «Черемуха» перебувають на озброєнні в МВС Росії. У них міститься бойова отруйна речовина хлорацетофенон. Його потрапляння у вічі може викликати опік і помутніння рогівки, ослаблення зору. Також хлорацетофенон може спричинити утруднене дихання, кашель, опіки на шкірі.
Наприкінці березня про застосування російською армією «хімічних гранат» під Кремінною на Луганщині писав прокремлівський телеграм-канал «Воєнкори російської весни». Україна також звинувачувала Росію у використанні гранат зі сльозогінним газом.
Тимчасом на сьогоднішній день жодна російська ракета не може називатися високоточною — військовий експерт.