Якщо говорити про втрати військової техніки Росії на полі бою, найсильніше ця війна вдарила по танках та бронетехніці. Це основний вид озброєння російської сторони: цю техніку використовують сухопутні війська, які найбільше задіяні у боях. За підрахунками «Важливих історій», російська армія втратила від 23 до 42 % всіх своїх боєздатних танків та від 8 до 19 % бронетехніки. На відновлення такої кількості техніки у Росії можуть піти роки.
Мінімальну оцінку втрат — 785 танків (23 %) та 1549 одиниць (8 %) бронетехніки — дає проект Oryx, який аналізує фото та відео втраченої техніки. За словами аналітиків Conflict Intelligence Team, ці дані відображають приблизно 70-80 % реальних втрат, принаймні, за перші два місяці війни. За даними ж Міноборони США на кінець травня, російська армія втратила 1 тисячу танків — це 29 % від усіх діючих танків, які має Росія.
При цьому українська сторона повідомляє, що Росія вже втратила більше танків та бронетехніки, ніж спочатку виділила для вторгнення.
Реальні втрати техніки — посередині між даними Oryx та Генштабу ЗСУ, вважає аналітик CIT Кирило Михайлов. Інший військовий експерт, Павло Лузін, схильний більше довіряти українським даним: вони, на його думку, фіксують факт потрапляння у військову техніку, що може призвести до більш достовірних результатів, ніж облік фото та відео пошкодженої техніки.
Країна має понад 10 тисяч танків у резерві або на так званій консервації, але розраховувати на них важко. За словами Кирила Михайлова, далеко не вся техніка, яка перебуває в резерві, придатна для негайного використання або відновлення в найкоротший термін.
Те саме стосується й бронетехніки. [Щоб перетворити її на боєздатну], треба взяти танк зі зберігання і поставити на нього новий тепловізор, радіостанцію, двигун», — розповідає Павло Лузін.
На відновлення парку танків і бронетехніки до довоєнного рівня в Росії можуть піти роки, але через санкції це взагалі не може вийти.
«В останнє десятиліття після 2011 року Росія модернізувала та виробляла по 150–160 танків та близько 500 одиниць іншої бронетехніки на рік. З огляду на втрати цієї техніки у війні з Україною, на її відновлення знадобиться 5-7 років роботи. Але модернізація відбувалася з використанням імпортних електронних компонентів, наприклад, на танк Т-72 ставили тепловізійні приціли «Талес» (Thales — французька компанія. — Прим. ред.). У ситуації заборони імпорту це буде неможливо», — упевнений Лузін.
Нагадаємо, «армія зазнає жахливих втрат»: незалежні аналітики порахували російських 200-их та 300-их.