Реформа державного екологічного контролю є необхідною умовою реалізації розділу 27 «Довкілля та зміна клімату».
Вчора за участі заступниці Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Олени Крамаренко, представників Представництва ЄС в Україні, Міндовкілля, громадських організацій “Environment-People-Law” та “ANTS” відбулася зустріч, де було обговорено основні аспекти, проблемні питання та актуальні виклики, які стоять у ході реформування системи екоконтролю в Україні.
«Реформа стане повним перезавантаженням Держекоінспекції. Нам потрібно змінити застарілу систему екоконтролю. Вона має відповідати стандартам Європейського Союзу. Збройна агресія російської федерації проти України поглибила проблеми екоконтролю. У воєнний час правопорушення у сфері природоохоронного законодавства не лише не припинилися, а в окремих випадках набули більших масштабів», — зазначила Олена Крамаренко.
Європейська комісія надала нашій країні низку рекомендації на 2024 рік. Серед них – необхідність ухвалення закону про екологічний контроль та законодавства, що гармонізує його із законодавством про промислові викиди.
«Відбудеться зміна парадигми органу держекоконтролю, яка передбачає перехід від карального органу до органу, що запобігає погіршенню стану довкілля. А поєднання функцій держекоконтролю в одному органі з метою зменшення тиску на бізнес також є важливим аспектом цієї реформи. Йдучи в ногу з часом, також передбачено запровадження технологічної модернізації, а саме: сучасні лабораторії, оновлену матеріально-технічну базу, використання супутникових знімків та доступ до кадастрів. Нова модель держекоконтролю є проєвропейською, прозорою, сучасною та відповідає викликам сьогодення і є основою для секторальних реформ », — додала Олена Крамаренко.
Надалі Міндовкілля продовжуватиме організовувати зустрічі з представництвом ЄС для отримання рекомендацій щодо процесу реформування системи держекоконтролю в Україні.
Більше новин читайте на GreenPost.