Реформа “швидкої допомоги”: що зміниться

1 хв на прочитання30 Липня 2020, 14:07
pixabay

У профільному міністерстві планують підвищити зарплати й оновити автопарк.

У МОЗ водіям “швидкої” хочуть підвищити заробітну плату, а самим каретам дозволити виїжджати на виклики за межі областей, за якими вони закріплені. Про це 30 липня на брифінгу повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

“В Україні по допомогу до “швидкої” звертається 6,9 млн людей на рік. Досі влада не звертала особливої уваги на цей напрямок медицини, на умови праці медиків “швидкої”, заробітну плату працівників. Наразі уряд почав виправляти ситуацію. Було вирішено з 1 липня збільшити фінансування екстреної медичної допомоги на 40%. НСЗУ від учора почала укладати угоди зі станціями екстреної медичної допомоги щодо їхнього фінансування за підвищеними тарифами”, - сказав Степанов.

Заробітну плату підвищать і водіям “швидких”. З січня 2021 року, замість 5,5 тис грн, вони будуть отримувати від 10 до 12 тис грн.

Також у міністерстві хочуть впровадити практику виїздів карет “швидкої” за межі областей, до яких вони прикріплені, якщо бригада із сусідньої області - найближча до населеного пункту, в якому потребує допомоги людина.

Окрім цього, з нового року можуть запровадити маршрутизацію - доставки хворого саме в той медичний заклад, який може надати необхідну допомогу, залежно від діагнозу пацієнта.

Як писав GreenPost раніше, 29 липня, Максим Степанов заявляв про те, що в наступному році молоді спеціалісти, які закінчили інтернатуру та прийшли працювати в українські медичні заклади, мають отримувати зарплату не нижче 22 тис грн.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: