Догори
Дати відгук

Рада ухвалила закон, за яким землю продаватимуть через електронні аукціони

Електронні торги передбачають автоматизацію ряду процесів.

3 хв на прочитання18 Травня 2021, 15:32
Фото: Гордон Фото: Гордон
Поділитись:

Сьогодні Верховна Рада ухвалила закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо продажу земельних ділянок державної та комунальної власності або прав на них (оренди, суперфіцію, емфітевзису) через електронні аукціони» № 2195. Про це повідомляє сайт Верховної Ради. 

За законопроєкт № 2195 проголосували у другому читанні 272 народні депутати, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Як йдеться у пояснювальній записці,  законом передбачено принципово інший порядок продажу та передачі в користування земельних ділянок державної та комунальної власності. Йдеться про запровадження продажу земельних ділянок державної та комунальної власності або прав на них обов’язково через електронні аукціони в електронній торговій системі.

Зокрема, в рішенні про аукціон будуть зазначатись стартова ціна лота, строк та інші умови користування земельною ділянкою, а також особа, уповноважена організатором земельних торгів на укладення договору.

Розмір реєстраційного та гарантійного внесків за лотом буде визначатися з урахуванням вимог Кабінету Міністрів, але не може становити менш як 30 % стартової ціни продажу земельної ділянки або стартового розміру річної плати за користування земельною ділянкою.

З огляду на зміну моделі проведення торгів, змінюються умови неповернення гарантійних внесків: учасникам, якщо жоден із них не зробив кроку аукціону, та переможцю, якщо ним в установлений строк не було підписано протокол торгів, договір за результатами торгів, не було сплачено належної суми за придбаний лот.

Окремо передбачається на етапі підготовки лотів до земельних торгів розподіл підходів до встановлення стартової ціни продажу земельних ділянок залежно від їхнього цільового призначення: щодо земель державної та комунальної власності сільськогосподарського призначення стартова ціна дорівнює нормативній грошовій оцінці, а щодо інших земель державної та комунальної власності — не може бути нижчою за експертну грошову оцінку земельної ділянки.

Наголошується, що таким чином, визначається новий порядок проведення земельних торгів через електронну торгову систему, що передбачає автоматизацію ряду процесів, публікацію всіх документів, які стосуються торгів і земельних ділянок, в електронній торговій системі, що є загальнодоступною та відкритою і забезпечує підвищення ефективності організації та проведення земельних торгів.

Очікується, що закон дасть змогу оптимізувати законодавство з питань продажу та передачі в користування земельних ділянок державної та комунальної власності, удосконалити механізми і процедури продажу та передачі в користування земельних ділянок, прискорити вказані процеси, підвищити економічну ефективність проведення аукціонів на продаж і передачу в користування земельних ділянок, збільшити надходження до державного та місцевих бюджетів.

Нагадаємо, що науковці стурбовані тим, що закон про ринок землі суперечить принципам збалансованого розвитку.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Агро
Більше з GreenPost
 Pixabay
За вихідні у центрах масової вакцинації щепили від COVID-19 понад 31,3 тисячі громадян
1 хв на прочитання15 хвилин тому
Фото: pravda.if.ua
Всесвітній день донора крові: як підготуватися до кровоздачі та протипоказання (відео)
3 хв на прочитаннягодина тому
Медики
Медики збираються страйкувати, якщо їхніх вимог не буде виконано
3 хв на прочитаннягодина тому
Коронавірус, інфекційне відділення
За добу в Україні зафіксовано всього 420 випадків захворювання на COVID-19 
1 хв на прочитання2 години тому
Замість Pfizer київських освітян щеплюють простроченою вакциною від дифтерії та правця — юрист
3 хв на прочитання3 години тому
Нульові викиди до 2050 року: Велика сімка погодила спільні кліматичні цілі
1 хв на прочитання3 години тому
«Якби кава справді вбивала, її би не пили»: лікар розповідає, як пити каву з користю для здоров’я
3 хв на прочитання5 годин тому
Психологи назвали захоплення, які допомагають людям стати розумнішими
1 хв на прочитання5 годин тому