Догори
Дати відгук

Рада ухвалила закон, за яким землю продаватимуть через електронні аукціони

Електронні торги передбачають автоматизацію ряду процесів.

3 хв на прочитання18 Травня 2021, 15:32
Фото: Гордон Фото: Гордон
Поділитись:

Сьогодні Верховна Рада ухвалила закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо продажу земельних ділянок державної та комунальної власності або прав на них (оренди, суперфіцію, емфітевзису) через електронні аукціони» № 2195. Про це повідомляє сайт Верховної Ради. 

За законопроєкт № 2195 проголосували у другому читанні 272 народні депутати, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Як йдеться у пояснювальній записці,  законом передбачено принципово інший порядок продажу та передачі в користування земельних ділянок державної та комунальної власності. Йдеться про запровадження продажу земельних ділянок державної та комунальної власності або прав на них обов’язково через електронні аукціони в електронній торговій системі.

Зокрема, в рішенні про аукціон будуть зазначатись стартова ціна лота, строк та інші умови користування земельною ділянкою, а також особа, уповноважена організатором земельних торгів на укладення договору.

Розмір реєстраційного та гарантійного внесків за лотом буде визначатися з урахуванням вимог Кабінету Міністрів, але не може становити менш як 30 % стартової ціни продажу земельної ділянки або стартового розміру річної плати за користування земельною ділянкою.

З огляду на зміну моделі проведення торгів, змінюються умови неповернення гарантійних внесків: учасникам, якщо жоден із них не зробив кроку аукціону, та переможцю, якщо ним в установлений строк не було підписано протокол торгів, договір за результатами торгів, не було сплачено належної суми за придбаний лот.

Окремо передбачається на етапі підготовки лотів до земельних торгів розподіл підходів до встановлення стартової ціни продажу земельних ділянок залежно від їхнього цільового призначення: щодо земель державної та комунальної власності сільськогосподарського призначення стартова ціна дорівнює нормативній грошовій оцінці, а щодо інших земель державної та комунальної власності — не може бути нижчою за експертну грошову оцінку земельної ділянки.

Наголошується, що таким чином, визначається новий порядок проведення земельних торгів через електронну торгову систему, що передбачає автоматизацію ряду процесів, публікацію всіх документів, які стосуються торгів і земельних ділянок, в електронній торговій системі, що є загальнодоступною та відкритою і забезпечує підвищення ефективності організації та проведення земельних торгів.

Очікується, що закон дасть змогу оптимізувати законодавство з питань продажу та передачі в користування земельних ділянок державної та комунальної власності, удосконалити механізми і процедури продажу та передачі в користування земельних ділянок, прискорити вказані процеси, підвищити економічну ефективність проведення аукціонів на продаж і передачу в користування земельних ділянок, збільшити надходження до державного та місцевих бюджетів.

Нагадаємо, що науковці стурбовані тим, що закон про ринок землі суперечить принципам збалансованого розвитку.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з розділу Агро
Яблука
Подружжя вирощує унікальні яблука, якими можна зізнаватися у коханні чи дарувати шефу
2 хв на прочитання11 годин тому
Лікарські трави
На Миколаївщині колишні АТОвці вирощують лікарські рослини: чи прибутковий бізнес на шавлії
1 хв на прочитання13 годин тому
Фото:
Ogorod.ua
Учені вивели сорт гарбуза із смаком ананаса
1 хв на прочитання17 Жовтня 2021
Дива агрономії: фермер з Одещини придумав як вирощувати капусту та економити на поливі
1 хв на прочитання16 Жовтня 2021
На Львівщині чоловік продав бізнес і створив справжнє американське ранчо (ВІДЕО)
3:0415 Жовтня 2021
На Херсонщині віддають кавуни задаром, бо не хочуть закопувати у землю
2 хв на прочитання15 Жовтня 2021
На Волині оголошено карантин через ураження картоплі раком — чому її не можна їсти
1 хв на прочитання14 Жовтня 2021
Новий сорт томату містить більше антиоксидантів, ніж буряк – вивели німецькі вчені
2 хв на прочитання14 Жовтня 2021
Більше з GreenPost