Пилова буря: бруду було вдвічі більше за гранично допустимі концентрації

3 хв на прочитання18 Квітня 2020, 12:22
дані з сайту ЦГО

Центральна геофізична обсерваторія (ЦГО) оприлюднила дані про наслідки пилової бурі.

Забруднення атмосферного повітря у м. Києві у період пилової бурі – 16 -17 квітня 2020 року – було значним. Про це на своїй сторінці у ФБ повідомляє прес-служба ЦГО.

«За даними спостережень на стаціонарних постах Центральної геофізичної обсерваторії імені Бориса Срезневського 16 та 17 квітня 2020 р., в період пилових бур у повітрі Києва вміст пилу (завислих речовин) перевищив середньодобову гранично допустиму концентрацію (ГДКс.д.) загалом по місту у 2,3-2,4 раза, що спостерігалось вперше з початку спостережень з 1965 р», - повідомляють вчені.

На окремих постах міста середньодобові концентрації були дещо вище

«На ПСЗ (пост спостереження за забрудненням – ред.) №11 проспект Перемоги, район метро Святошин концентрації пилу у ці дні досягали 3,8-4,2 ГДКс.д., на ПСЗ №2 (вул. Довженка, 8, район Шулявки) - 3,1 ГДКс.д., на ПСЗ № 4 (вул. Інженера Бородіна, лівий берег-2,4-2,5 ГДКс.д., № 7 – Бессарабська площа, ПСЗ № 9 вул. Каунаська, № 17 Оболонський проспект, № 20- Деміївська площа – у 2,4-2,5 раза перевищували ГДКс.д», – ідеться у повідомленні.

По інших забруднювальних домішках середньодобові концентрації коливались у межах, характерних для цього періоду року.

«Середньодобові концентрації діоксиду азоту 16 квітня на Деміївській площі досягали 6,7 ГДКс.д., на вул. Попудренка (поблизу метро Чернігівська) до 5,1 ГДКс.д., вул. Інженера Бородіна – до 5,7 ГДКс.д., на Бессарабській площі – 5,3 ГДКс.д. Вміст формальдегіду був у межах 3,1-4,4 ГДКс.д. на вул. Попудренка, Бессарабської площі, вул.. Скляренка, на інших постах у межах 1,0-2,9 ГДКс.д», – додають працівники ЦГО.

Вміст діоксиду сірки перевищував ГДКс.д. у 1,8-3,4 раза майже на усіх постах, крім ПСЗ №5 (проспект Науки, поряд з метеомайданчиком обсерваторії – зелена зона міста).

Загалом за 16-17 квітня помітно в атмосферному повітрі міста зросли концентрації пилу (завислих речовин).

«Спосіб оцінки якості повітря лише у порівнянні з рівнем гранично допустимих концентрацій давно застарів. Треба застосовувати інші підходи, які дозволять оцінити реальний вплив забруднень на здоров’я людей», - сказав GreenPost експерт «ЕкоПраво-Київ» Сергій Старенький.

Як ми вже повіломляли, треба ввести таксацію для землевласників/землекористувачів за кожен гектар, що згорів на їхніх угіддях. Це не штраф, це податок на спалений гектар рослинного покриву, а для паліїв залишиться штраф. Якщо палія знайдуть, то він сплачуватииме й таксу. Це заохотить місцевих шукати паліїв. А введення такси одразу зупинить пали на орних землях, де агрофірми та фермери щоліта випалюють стерню

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: