Психологів із гуманітарною освітою витискають із психіатрії – експерт

2 хв на прочитання18 Липня 2020, 13:28
Центр соціально-психологічної допомоги. Фото ілюстративне

Така воля МОЗ

Попри гучні заяви чиновників з МОЗ, у психіатричний галузі продовжуються скорочення. Насамперед це стосується фахівців із гуманітарною освітою – психологів, ерготерапевтів, логопедів.

Як це відбувається, розповіла у своєму коментарі GreenPost психолог Наталя Науменко.

За її словами,  наразі ще діє наказ МОЗ від 3 липня 2008 року "Про затвердження Порядку застосування методів психологічного і психотерапевтичного впливу". В ньому регламентуються обов’язки й повноваження кожного з таких фахівців, як практичний психолог, лікар-психолог, лікар-психотерапевт, лікар-психіатр тощо.

"Так, наприклад, лікар-психолог мав проводити патопсихологічне обстеження, а практичний психолог – допомагати пацієнтові з адаптацією. Але в умовах кадрового голоду ми числилися практичними психологами, виконували обов'язки лікарів-психологів, і ніхто цим не переймався. Та нині психологів із гуманітарною освітою витискають із медицини, не зважаючи на стаж та досвід. Викидають людей з унікальними навичками, які пропрацювали у психіатрії 20-30 років. А на ту незначну кількість ставок, що зостаються, намагаються набрати лікарів-психологів", -  говорить Науменко.

За словами Наталі Науменко, охочих працювати лікарями-психологами, наприклад, у КНП «Клінічна лікарня "Психіатрія"» (більше відомій як «Павловка») і раніше було небагато.

"У нашій лікарні було декілька ставок лікарів-психологів, люди приходили на два-три місяці – походив, роздивився, пішов геть, – говорить Наталя Науменко. – Річ у тім, що лікарі-психологи можуть за свої кошти закінчити інтернатуру з психіатрії і йти працювати лікарями-психіатрами (це вважається більш статусною посадою). Вони майже всі так і робили – або йшли у приватну практику, або здобували кваліфікацію психіатрів".

Раніше ми розповідали, що персонал психіатричних лікарень скорочують, а пацієнтів випускають на вулиці.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: