Кожен п’ятий українець – психічно хворий

1 хв на прочитання24 Липня 2020, 21:56

Психіатр вважає, що це не дивно у воюючій країні

Під час круглого столу «120 днів реформи» Генеральний директор КНР КОР «ОПНМО» (обласного психіатрично-наркологічного медичного об’єднання) Геннадій Зільберблат нагадав: за даними ВООЗ, кількість психічно хворих становить 14% населення, проте за останніми дослідженнями – Міжнародного банку та інших – в Україні ця цифра ще вища – 20% населення.

Геннадій Зільберблат вважає, що значною мірою це пояснюється наявністю такого чинника, як війна на Сході України.

«З приводу наслідків війни, впливу травматичного досвіду ветеранів на їхнє психічне здоров’я та психічний стан суспільства в цілому, в країні було зроблено дуже мало для систематичної і стійкої мінімізації завданих збитків та наслідків війни», – ідеться в концептуальній записці Експертного комітету Всесвітньої психіатричної асоціації щодо кризи психічного здоров’я в Україні.

ЇЇ авторами є 8 провідних науковців із країн, які успішно провели медичну реформу – Грузії, Нідерландів, Литви, США, Австрії та Норвегії.

Геннадій Зільберблат зауважив, що наразі НСЗУ фінансує лікування АТОвців нарівні з усіма іншими пацієнтами. На думку психіатра, держава мала би продемонструвати більшу повагу до тих, хто захищав її територіальну цілісність.

Ми писали про круглий стіл «120 днів реформи»: що відбувається у фтизіатрії та психіатрії?

Також ми розповідали, чому медреформа була приречена на провал.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: