Догори
Дати відгук

Простий продукт допоможе впоратися з гіпертонією

Клітковина в нуті допомагає збалансувати рівень холестерину

1 хв на прочитання22 Листопада 2022, 13:23
Поділитись:

Високий кров’яний тиск часто називають “тихим вбивцею”, оскільки симптомів захворювання зазвичай немає. Однак стан підвищує ризик серцевого нападу і вважається одним з головних факторів ризику інсульту.

Найпростіший спосіб тримати тиск під контролем-вести здоровий спосіб життя. Сюди ж відноситься і правильне харчування, яке покращує здоров’я судин і роботу серця. Коли справа стосується певних продуктів, вчені радять звернути увагу на бобові.

Дослідження, опубліковане в European Journal of Clinical Nutrition, показало, що нут, квасоля і сочевиця здатні знижувати кров’яний тиск і рівень холестерину. В ході експерименту, в якому взяли участь люди з діабетом 2 типу, які страждають від гіпертонії, було встановлено, що після вживання принаймні однієї чашки бобових кожен день протягом трьох місяців систолічний тиск впав на 4,5 мм рт.ст., а діастолічний – на 3,1 мм рт.ст.

В іншому дослідженні було встановлено, що розчинна клітковина в нуті допомагає збалансувати рівень холестерину, запобігаючи атеросклерозу. Крім того, нут також покращує рівень ліпідів в сироватці крові, говориться в журналі Elsevier американської дієтичної асоціації.

 

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost