Просте й парадоксальне пояснення, чому не можна розголошувати дані про перебіг боїв до офіційних заяв

1 хв на прочитання06 Травня 2022, 19:04

Хоча, здавалось би, противник точно знає, звідки його вибили або куди, навпаки, він просунувся — то який сенс приховувати?

Може здатися дивним, що військові дуже наполегливо просять не розголошувати дані про перебіг боїв до офіційних заяв, говорить правозахисник, громадський діяч, блогер Микита Соловйов.

«Бо на погляд із дивана вже противник точно знає, звідки його вибили, де, навпаки, він кудись просунувся, де їм завдали шкоди артою тощо. То який сенс приховувати? Але це так виглядає тільки якщо намагатися переносити на російських людську логіку, а такої помилки припускатися не можна. Тому що регулярно виявляється, що для російських командирів середньої ланки тактичні успіхи та збереження підлеглих їм форм життя значно менш важливі, ніж прихильність командування.

 

І регулярно з'ясовується, що командуванню зволікали доповідати про втрачений російськими (тобто захоплений нами) контроль над населеними пунктами, заздалегідь доповіли про успіхи, яких ще не було, і т.д. І за словами наших військових уже були випадки, в яких із такого авторитетного джерела, як «хтось написав в Інтернеті», російське командування дізнавалося про реальний стан справ і завдавало втрат, наприклад, артилерією. Так, я розумію, що звучить дико. Але якщо згадати, що вони з паперовими картами 80-х років ходять, то все сходиться», — говорить Микита Соловйов.

Він наголошує, що притомні блогери, канали та інші відповідальні ресурси не дають деталей до офіційних оголошень або принаймні узгоджують із військовими, що саме можна оприлюднити.

Також ми розповідали про воєнні злочини: юристи пояснюють, кого й за що можна притягнути до відповідальності.

Актуально

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Поділитись: