Догори
Дати відгук
  • Головна
  • Новини
  • Енерго
  • Програма розвитку мінерально-сировинної бази: ВР підтримала законопроєкт з усіма важливими поправками

Програма розвитку мінерально-сировинної бази: ВР підтримала законопроєкт з усіма важливими поправками

Парламентарії актуалізували Загальнодержавну програму розвитку мінерально-сировинної бази України на період до 2030 року.

2 хв на прочитання18 Грудня 2024, 12:04
ФОТО: Ecopolitic ФОТО: Ecopolitic
Поділитись:

Верховна Рада ухвалила в цілому законопроєкт щодо оновлення Загальнодержавної програми розвитку мінерально-сировинної бази України на період до 2030 року та регулювання деяких питань стосовно корисних копалин та компонентів стратегічного та критичного значення.

Документ під назвою «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оновлення Загальнодержавної програми розвитку мінерально-сировинної бази України на період до 2030 року та регулювання деяких питань стосовно корисних копалин та компонентів стратегічного та критичного значення» (реєстр. № 6227) вніс на розгляд ВРУ уряд. Його підготувало Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України. Автори врахували поправки і пропозиції від суб’єктів права законодавчої ініціативи.

Ухвалення цього закону є одним із пунктів реалізації Ukraine Facility Plan. Раніше Європейська комісія підтримала план реформ від уряду України Ukraine Plan у межах механізму Ukraine Facility. Він визначає умови отримання 50 млрд євро макрофінансової допомоги у 2024-2027 роках.

Метою законопроєкту визначено актуалізацію Загальнодержавної програми розвитку мінерально-сировинної бази України на період до 2030 року, затвердженої законом України від 21.04.2011 № 3268-VI.

Він оновлює програму, затверджену у 2011 році. Нова редакція розділів I-II («Загальна частина», «Мета Програми») та додатків 2-3;доповнення новими розділами, «Шляхи розв’язання проблеми», «Регіональні дослідження» та «Державний моніторинг надр»;оновлення завдань і заходів програми, включаючи глави «Нетрадиційні вуглеводні» та «Підземні води».

Законопроєктом також вносяться зміни до Кодексу України про надра, зокрема у частині корисних копалин, які мають стратегічне і критичне значення для сталого розвитку економіки та обороноздатності держави, задля реалізації реформ, визначених Планом України для Ukraine Facility, які мають бути проведені за фінансової підтримки України від Європейського Союзу протягом 2024-2027 років.

Значну частину витрачених на реалізацію Програми коштів передбачається компенсувати ще під час її реалізації за рахунок коштів бюджетної програми Розвитку мінерально-сировинної бази (державного компенсаційного фонду в геологічній сфері), а також від продажу геологічної інформації, створеної при виконанні Програми.

Під час підготовки до другого читання з 323 поправок і пропозицій до законопроєкту відхилено 43, а інші враховано, в тому числі частково та редакційно. Відхилені поправки і пропозиції стосуються взаємовиключних редакцій окремих положень законопроєкту.

Більше новин читайте на GreenPost.

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Співак JJ (Джейджей), який представляв Австрію. Фото: Reuters
Австрія перемогла на Євробаченні-2025, Україна – дев'ята
1 хв на прочитання2 години тому
На Житомирщині запустили гігантський завод з переробки конопель. Фото: Міністерство економіки України
На Житомирщині запрацювало найбільше в Україні підприємство з переробки промислових конопель
2 хв на прочитання4 години тому
Фото: Максим Нікітін
Бісквітний рулет із повидлом нашвидкуруч — рецепт із розряду «гості на порозі»
1 хв на прочитання5 годин тому
Фото: loda.gov.ua
Похибки глюкометра: коли цифри брешуть і як їх зрозуміти
3 хв на прочитання6 годин тому
Мольберт із живими квітами — креативна прикраса для вашого саду (ФОТО)
2 хв на прочитання11 годин тому
Міжнародний день вакцини проти ВІЛ: огляд сучасних розробок
4 хв на прочитання12 годин тому
Виявлено зв'язок між інгредієнтом популярних напоїв та ризиком раку крові - дослідження
3 хв на прочитанняВчора
У Саудівській Аравії відкрилася перша у світі клініка, де діагнози ставить штучний інтелект
4 хв на прочитанняВчора