Догори
Дати відгук

Президент призначив нового міністра охорони довкілля

Також чимало кадрових рішень буде у заповідній сфері

4 хв на прочитання01 Квітня 2020, 08:00
Поділитись:

В ніч на перше квітня президент підписав указ про призначення міністром охорони довкілля заслуженого природоохоронця України Володимира Борейка. Іншим указом президент відокремив Міністерство енергетики від Мінприроди, відновивши баланс та справедливість і виконавши побажання виборців та екологічної спільноти.

У своїй короткій промові з нагоди призначення Володимир Борейко екслюзивно розповів GreenPost про свої найближчі плани.

«Кадри: усіх заступників буде призначено за рейтинговим голосуванням за участі експертів, громадськості. Вимоги до вищих керівників Мінприроди давно напрацьовані екологічними організаціями. Треба лише їх застосувати.

Буде звільнено голову Держлісагентства як людину, яка не має професійної освіти та покриває порушників лісового та природоохоронного законодавства, зокрема, керівництво Кутського лісгоспу, де збитки обчислюються мільйонами гривень.

Також чимало кадрових рішень буде у заповідній сфері.

Ми очистимо від браконьєрів Ужанський національний природний парк, буде конкурс на директора відповідно до закону, прозоро, відкрито.  Те саме з багатьма іншими парками та заповідниками.

Доведеться замінити деяких працівників у департаменті Оцінки впливу на довкілля, для мене очевидно, що якість висновків, які видаються зараз – нижче плінтуса. Як можна давати дозволи на рубки, якщо там навіть не проводилася оцінка наявності червонокнижних видів?

Заповідні території мають нарешті стати заповідними.

Я отримав карт-бланш на реальне перетворення державних резиденцій «Залісся», «Синьогора» та «Білоозерське» на реальні національні парки. Зараз там процвітає браконьєрство, ми це викорінимо, відкриємо їх для людей і дамо можливість науковцям там працювати. Незаконні мисливські вишки там будуть спиляні особисто першими особами держави, я вже складаю графік коли хто буде пиляти, а головний прес-секретар складає графік запису роликів.

Створення нових заповідників і НПП.

Теж є доручення. Буде реалізована ідея НПП «Холодний Яр», «Дніпровсько-Тетерівський» (відомий як «Сухолуччя», там була вотчина Януковича) та інших проектів. Тотальна заборона розробки торфовищ, усі замучені болота будуть відновлені. Як і меандри річок. Домовився, що кошти будуть закладені вже у наступний Держбюджет. А ВВФ (той, що з пандою) пообіцяв також підтримку, боюся навіть назвати суму, щоб не пограбували офіс цього фонду, бо гроші у іноземній валюті вже почали завозити до них у сейфи.

Тісна співпраця з Національною академією наук.

Будемо домагатися нормального фінансування профільних інститутів. Вчені зможуть працювати, оцінювати стан довкілля, вести моніторинг. Буде видано четверте видання Червоної книги України, це давно пора зробити, терміни вже пропущені. В експедиції вчені будуть їздити на позашляховиках, вже є доручення олігархам, вони скинуться як завжди і все куплять.

Держекоінспекція отримає ще більше повноважень і можливостей, усі перевірки будуть проводитися оперативно, щоб бізнес не переживав – на перевірки будуть залучатися громадськість та журналісти, вестиметься відеозйомка, усе відкрито. Результати будуть на сайтах інспекцій. Техніка буде поставлена зі складів конфіскату з митниці, уже є домовленість з головою митниці паном Нефьодовим, він палкий прихильник природоохоронців.

Проекти постанов КМУ про недопущення контрабанди співочих птахів та про заборону фосфатів у миючих засобах будуть за тиждень узгоджені в усіх відомствах і подані на Кабмін. Папірці люблять ноги. Оскільки громадський транспорт поки не працює, працівникам міністерства для цього будуть надані велосипеди.

І, нарешті, будуть відновлені обласні управління Мінприроди. Про інші плани – пізніше, після консультацій з громадськістю та експертами, з депутатами профільного комітету ВРУ. Є багато що сказати про законопроекти, про боротьбу за чисте повітря і річки, припинення розорювання земель, подолання валу відходів тощо. Але у цих сферах є кращі за мене спеціалісти, усе буде робитися після консультацій з ними».

Також новопризначений міністр пообіцяв регулярні перевірки усього апарату міністерства на професійну придатність (щоквартально) та почуття гумору. Останній вид перевірок буде проходити першого квітня. Обидві перевірки вже почалися.

Що відомо про нового міністра.

Закінчив Донецький державний університет, працював інструктором Українського товариства природи, інспектором Державного комітету з охорони природи. Створив та очолив Київський еколого-культурний центр. Активний учасник і організатор руху студентських Дружин охорони природи.

Автор понад 50 книг з історії охорони природи в Україні та колишньому СРСР, природоохоронної пропаганди, природоохоронної етики. Почесний професор Гогворського університету та коледжу Св. Паррі Хоттера (Англія).

Брав участь у створенні кількасот заказників та пам’яток природи, організації численних природоохоронних кампаній, підготовці природоохоронних законів та підзаконних актів.    

Читайте GreenPost у Facebook. Підписуйтесь на нас у Telegram.

Більше з GreenPost
Зображення має ілюстративний характер. Фото: stock.adobe.com
Половина жінок із цією хворобою про неї навіть не підозрюють, близько у 70 % її не діагностовано: ось про що йдеться
7 хв на прочитання2 години тому
Як заснути швидко і спати спокійніше.
3 цілющі види чаю для боротьби з безсонням
1 хв на прочитанняВчора
Фото Міненерго. Україна приєдналася до Декларації країн-учасниць Конференції ООН зі зміни клімату COP28
Україна приєдналася до Декларації країн-учасниць Конференції ООН зі зміни клімату COP28
2 хв на прочитанняВчора
Курячі крильця в пікантному соусі, простий рецепт.
Як приготувати розкішні курячі крильця: весь секрет в пікантному соусі
1 хв на прочитанняВчора
«Була ефективною лише на 0,85 %»: у Техасі подали до суду на Pfizer через претензії щодо вакцини проти COVID-19
3 хв на прочитанняВчора
У яких випадках приватний медзаклад може відмовитись обслуговувати пацієнта: пояснюють юристи
2 хв на прочитанняВчора
У Львів зʼїхалися лікарі з усієї України: в рамках конференції проведуть 20 надскладних операцій
1 хв на прочитанняВчора
Секрет молодості Джареда Лето
2 хв на прочитанняВчора